neděle 18. března 2012

ČESKÉ TEXTÁRNY 2002: Přirozený partner


Pondělí 18. března
Ambrož se vrátil z dovolené v Krkonoších, kde byl se svou Kočkou. Pochvaloval si: "Jarní lyžování je nejkrásnější." Měli metr sněhu.
To Viki je z alpského jara rozmrzelá: "Sníh byl jen na nejvyšších sjezdovkách a kolem kvetly blatouchy."
Ale zase je to s Duto Hlavem vyšlo levněji. A v Alpách – na rozdíl od Krkonoš – neměli problém domluvit se česky.


Úterý 19. března
Hospodské noviny uveřejnily rozhovor s ředitelem Běsným Kokotem na téma brzké doprivatizace Českých Textáren. Kokot v něm pravil:
"Myslím si, že částka, kterou chtějí akcionáři získat za prodej je příliš vysoká. Podle stavu na trhu a podle oceňovacích metod musí vyjít nižší. Tak asi na polovic."

Středa 20. března
Novináři z Hospodských novin dotírali na Běsného Kokota: "V únorovém rozhovoru pro Prager Spiegel jste uvedl, že přirozeným partnerem pro České Textárny jsou Deutsche Texts. Máte již připravené na vyvěšení vlajky s jejich růžovou orlicí?" Kokot odvětil diplomaticky:
"Neříkám »ja« ani »nein«."

Čtvrtek 21. března
V závodní kantýně jsme kolektivně probírali, proč Kokot rozhovorem v Hospodských novinách sráží prodejní cenu Českých Textáren. Badavá míní, že se chce zavděčit novému majiteli, aby zůstal naším ředitelem. Na závěr inkriminovaného rozhovoru totiž prohlásil:
"Věřím, že po vstupu nového strategického partnera nebudu muset vybírat popelnice."
Co jiného by mu zbývalo, když ředitelé Českých Tlacháren a Českých Mektáren nehodlají v nejbližší době své pozice opustit?

Pátek 22. března
Podle Ambrožovy Kočky Kokot svým výrokem o nadhodnoceném prodeji Českých Textáren chce jejich nákupní cenu srazit. A z rozdílu, za který chtějí akcionáři firmu prodat a za kolik to nakonec prodají, získá Kokot od kupce obvyklou 10% provizi. Teď je jasnější, proč zakázal o tomto tématu s novináři mluvit absolutně všem managorům krom sebe.
...............................................

Sobota 23. března
Z listárny Moby Dicka

V zemi Jana Ámose Komenského jsou učitelské platy přímo otřesné. Přitom ne že by ve školství peníze nebyly.

Před časem se naše škola přestavovala. Totálně jsme vyčerpali všechny finanční prostředky, které jsme měli. Není na nákup ničeho nového, přežívá se z kvartálu do kvartálu, jsme nabádání k tomu, abychom zhasínali. Zato vedení školy má nově rekonstruované kanceláře s nábytkem vytvořeným na míru. Ten starý jsem se školníkem uklízel do sklepa. Byl uložen vedle dříve nakoupeného, dodnes originálně zabaleného nábytku, který si tam ve vlhku postupně zraje k vyhození...

Zaslal čtenář J.Š.
*************************************

ČESKÉ TEXTÁRNY, a.s., - velká zavedená česká firma, těžící z dřívějšího postavení na trhu, kde měla prakticky monopol na produkci různých užitečných textů. Současně v ní probíhá přestavba, zeštíhlování, hledání nové filozofie, liberalizace a doprivatizace.
MOBY DICK - nikoli velryba z Melvillova románu, pouze zaměstnanec v textárně, který si vede zápisky.
(Informace o vztazích na pracovišti, zkratkách a dalších reáliích firmy viz zde)

Předcházející týdny hledejte pod štítkem Moby Dick
Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.

Knížku "MOBY DICK: Deníček," v níž jsou sebrány denní poznámky z Českých Textáren od dubna 2000 do dubna 2003 lze za 199,- Kč + poštovné objednat u nakladatele na konvoj@konvoj.cz
Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.
Předem dík! >>:)) Moby Dick

1 komentář:

Jakub S. řekl(a)...

Neříkám ja ani nein -na dies ist einfach anschaulich und pregnant. Ná to my řšikame tópše j á á j n . . . schon klar - ?