pátek 11. dubna 2014

MOBY DICK: Rozněcování protiruských nálad

Legrace reakce, nacionální pomoc, šikování ke smyšlenému ohrožení a mesiášská diktatura
************************************Sobota 5. dubna

Za první kvartál se z ukrajinské Oděsy vystěhovalo sto lidí do Izraele. Není to moc, ale jde o trojnásobný počet proti stejnému loňskému období. Většinou jde o lékaře, inženýry a ekonomy s židovskými předky. V Izraeli jsou vítáni, milionové Oděse, zdá se, nechybí.
V Oděse žije 30.000 lidí s právem na aliju ("návrat") do Izraele.
"Většina doufá, že se z toho nestane nutnost." (Žena Moby Dicka)
"Žeby je tam snad nechtěli místní Rusové? Nebo Ukrajinci?" (Mrtvá Kočka)
"Tak zrovna v Oděse by to nebylo poprvé, kdy by se Ukrajinci společně s Rusy dohodli na tomto programu." (Žena Moby Dicka)
"Ale je to poprvé, že by měli kam utéct do bezpečí." (Mrtvá Kočka)

Generální tajemník OSN Pan Ki-mun dorazil na předem neohlášenou návštěvu Bangui, (Středoafrická republika). Chce tak upoutat pozornost světových médií a propagovat nutnost nasazení mírových sil. Kteréžto se stále nějak nedaří zpytlíkovat v patřičném počtu. V prosinci zde v muslimsko-křesťanských srážkách bylo zabito asi tisíc lidí, v zemi je milion uprchlíků.

Neděle 6. dubna

Sudetští Rusové z ukrajinského Doněcka (60 km od ruských hranic) provedli puč, při kterém dobyli sídlo místního gubernátora, kde vyhlásili "Doněckou lidovou republiku".
V září 1938, když provedli ozbrojený puč sudetští Němci, vyhlásila československá vláda v dotčených okresech výjimečný stav a poslala tam vojsko. Soudruhovi Hitlerovi se to vůbec nelíbilo a prohlásil, že soukmenovce ochrání. Ukrajinská vláda poslala do Doněcka jenom zvláštní jednotky policie a uzavřela přístupy do města. Ale ani to se panu Putinovi nelíbí.

"… v okamžiku, kdy by se Rusko rozhodlo rozšířit svoji teritoriální expanzi na východ Ukrajiny, přestává legrace, protože tím se spouští řetězová reakce. Tady bych se přimlouval nejenom pro co nejostřejší sankce Evropské unie, ale dokonce i pro vojenskou připravenost NATO například tím, že by vojska NATO vstoupila na ukrajinské území." (Státní prezident Mlhoš Zeman v "Hovorech z Lán".)

"Legrace už přestala s Krymem, Jižní Osetií a Čečenskem." (Mrtvá Kočka)
"A řetězová reakce běží." (Žena Moby Dicka)

Moby Dick upozorňuje na drobný problém: "Vojska" NATO? Když se USA prakticky stáhly z Evropy???

Pondělí 7. dubna

Andrej Babiš, zlý ministr financí (ANO), vyslechl minulotýdenní radu Ženy Moby Dicka ("Nebylo by levnější dát dva roční platy rovnou horníkům?") a státní peníze, určené na utlumení těžby v dole Paskov, dá do rukou přímo těm horníkům.
Ale ne miliardu, jen 600 milionů.
A ne přímo do rukou, ale na "sociální programy".

Ministři zahraničních věcí USA a RF se shodli na tom, že na Ukrajině působí agenti USA a RF.
Ministři zahraničních věcí USA a RF se shodli i na tom, že agenty tam vysílá druhá strana.

Doněcká lidová republika požádala Vladimira Vladimiroviče Putina o internacionální pomoc.
"Snad »nacionální«, ne?" (Mrtvá Kočka)

Princ George (8 měsíců) se vydal na třítýdenní cestu po Novém Zélandu a Austrálii, kterýmžto zemím stále konstitučně panuje jeho prababička. Na cestě ho doprovázejí rovněž oba páni rodičové.

Úterý 8. dubna

Microfsoft ukončil podporu operačního programu Windows XP.

Andrej Babiš, zlý ministr financí (ANO), se nedohodl s hodným premiérem Bohuslavem Sobotkou na tom, kde ve státním rozpočtu vzít miliardy na nemocné nemocnice. Pacientům totiž hodná vláda zrušila poplatky za pobyt v nemocnicích, aniž by se starala o to, jak ten výpadek bude nahrazen.
"Piš přesně: Ústavní soud rozhodl, že stovka na den je neústavní." (Žena Moby Dicka)
"A vláda poplatek neobnovila ani ve snížené ráži." (Mrtvá Kočka)

Dvě poznámky: Ústavní soud tak rozhodl s dostatečným předstihem, aby za čekaný výpadek mohla být předem připravena nějaká záplata. To by ovšem Zemanova vláda musela pracovat, a ne žít kampaní na předčasné volby.
Druhá: Není nám jasné, proč by stovka na den měla být neústavní a sedmdesát nebo šedesát kaček už ústavních.

Po Praze se zase honili policajti se zlosynem v měďouru. Policejní vozy zablokovaly dvaadvacetiletého parchanta na nám. Jiřího z Lobkovic.

Zpráva dne: Pouhý týden po tom, co NATO vyhlásilo, že (u některých aktivit) ruší (částečně) spolupráci s RF, "bylo uvedeno do praxe omezení přístupu" ruských diplomatů do prostor centrály aliance v Bruselu.

Menažerii zajímá, jestli, až začne válka, bude rovněž "do praxe uvedena" obrana již týden po rozhodnutí bránit se! (A pouhý měsíc po útoku.)

Sudetští Rusové vhodili dvě zápalné lahve do dvou kanceláří sídla oblastní správy v Charkově (centrum města 30 km od ruských hranic), načež zasáhly ukrajinské speciální pořádkové síly Jaguar.
"Místní policie toho nebyla schopna?" (Žena Moby Dicka)
"Nebyla ochotna." (Mrtvá Kočka)
"Mnohé z toho, co jsem viděl, připomínalo spíše sabotáž než službu." (Arsen Avakov, ministr vnitra, Ukrajina)

"Što sdělat?" (Žena Moby Dicka)
"Prostě to, k čemu se Spojené státy i Evropská unie odhodlaly - tedy zavést sankce a ty důsledně provádět. Nemůžeme tak závažné porušování mezinárodního práva tolerovat. Naposledy se to stalo, když Rusko obsadilo Jižní Osetii a Abcházii. Pak pochopilo, že to smí. Kdo viděl dobrý Švankmajerův film, tak ví, že když krmíte Otesánka, tak ten chce víc a víc a víc. Toho času je Rusko Otesánek mezinárodní politiky." (Odpověď Karla Schwarzenberga, předsedy TOP 09, exministra zahraničí ČR na otázku ženy Moby Dicka a iDnes.)

Na Ukrajině zuří "občanská válka", alespoň podle carprezidenta VV Putina a zglajchšaltovaných ruských médií.

Menažerii a plánovače NATO neznepokojuje ani tak 80.000 ruských vojáků na hranici jako to, že ruská armáda tam začíná rozvinovat polní nemocnice.

Státní prezident Mlhoš Zeman přijal na Pražském hradě Vladimira Remka, velvyslance České republiky v Ruské federaci.

Středa 9. dubna 2014

Ukazuje se, že včerejší pražský zlořidič měl komplice, jímž je zlopotomek, který před deseti lety zavraždil třináctiletou spolužačku v Kmetiněvsi.
"Už ho pustili?" (Mrtvá Kočka)
"Snad ani pořádně nezavřeli. Tehdy byl mladistvý." (Žena Moby Dicka)
"Ale polepšil se." (Mrtvá Kočka)
"???" (Žena Moby Dicka)
"Už nevraždí. Jen krade." (Mrtvá Kočka)

27 injekčních jehel a 40 injekčních stříkaček uvízlo v pytlících pražských strážníků při kontrole 239 pískovišť a dětských hřišť.
"Počet psích hoven se neuvádí." (Mrtvá Kočka)

Hodná česká vláda slíbila od ledna 2015 zrušit třicetikorunové "regulační" poplatky za návštěvu lékařských ambulancí. Zlí praktičtí lékaři teď žádají, aby vláda své rozhodnuutí "přehodnotila" – alespoň do té doby, než přijde na to, jak výpadek příjmů doktorům nahradí.

Hodná česká vláda schválila návrat k valorizaci důchodů podle pravidel platných do roku 2012, než začal šetřit zlý ministr financí Kalousek. Důchodci by si tak mohli polepšit ne o 65, ani o 165, ale hned o 205 Kč. Návrh musí schválit Sněmovna – a platí toliko pro rok 2015.
"Hodná koalice zřejmě očekává předčasné volby." (Mrtvá Kočka)

Současná důvěra v politiky:
1. Andrej Babiš (ANO, 53 %)
2. Martin Stropnický (ANO, 50 %)
3. - 6. Jiří Dientsbier (nechtěné dítě ČSSD), Tokio Omamura (Úsvit přímé diktarury) a Mlhoš Zeman (státní prezident, exzemanovec, presumptivní ANOista.)

"A kde je premiér?" (Žena Moby Dicka)
"Někde v pelotonu." (Mrtvá Kočka)

Úřad hodné vlády dostal pokutu od Finančního úřadu ve výši 550 mil. Kč (při rozpočtu 734 mil. Kč/rok). A to za předraženou zakázku za služby firmy ProMoPro během českého předsednictví EU v době vlády jistého Mirka Topolánka.
"Finanční mlýny melou pomalu – pomaleji než boží." (Žena Moby Dicka)
"A nespravedlivěji." (Mrtvá Kočka)

Referendum o odtržení je zavrženo. Ve Španělsku, kde tento návrh regionálního shromáždění Katalánska odmítlo 253 poslanců z třistačlenného španělského parlamentu. Již dříve prohlásil španělský Ústavní soud, že toto referendum, které je již naplánované na 9. listopadu, je neústavní.

Bouří se i sudetští Rusové v Luhansku (25 km od hranic s Ruskem). Ukrajinské ministerstvo vnitra vyhlásilo, že do zítřka bude situace se separatisty vyřízena – buďto diplomaticky, anebo silově.
"Ach so: So oder so." (Mrtvá Kočka)

Čtvrtek 10. dubna 2014

Státní prezident Mlhoš Zeman přijal na Pražském hradě Anderse Fogha Rasmussena, generálního tajemníka Severoatlantické aliance.

"Pan tajemník se ho zeptal, kolik vojáků mu dá pro zásah aliance na Ukrajině." (Žena Moby Dicka)
"Nemůžeme přispět. Již jsme vázáni v Mali a chystáme se do Středoafrické republiky." (Mrtvá Kočka)

"Neustálá obvinění, která proti nám vznáší generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen, nás utvrzují v tom, že aliance využívá ukrajinskou krizi k tomu, aby se šikovala proti smyšlenému vnějšímu ohrožení členů NATO a aby zvýšila poptávku po paktu.” (Ministerstvo zahraničí RF.)
"Tak ohrožení pobaltských států ruskými vojsky je smyšlené?" (Žena Moby Dicka.)
"Ano. Alespoň do té doby, dokud nebudou mít Rusáci pokopě sovětské impérium." (Mrtvá Kočka)

Doněcká lidová respublika vyhlásila referendum o samostatnosti. Mělo by proběhnout do 11. května. A pak?
"Můžeme zůstat samostatní nebo požádat o připojení k Francii, Holandsku nebo jiné zemi. Třeba i k Rusku." (Nezachycený sudetský Rus.)
"Navrhovala bych připojení Doněcka ke Katalánsku nebo Quebecku, případně Skotsku." (Mrtvá Kočka)

Zatímco ve Venezuele probíhá dialog části opozice s bolívarským prezidentem Mikulášem Maduro (ta část, která je zavřená, se ho neúčastní), varuje z peruánské Limy laureát Nobelovy ceny spisovatel Mario Vargas Llosa v rozhovoru pro Guardian před Mikulášovou "mesiášskou diktaturou":
"Pokud venezuelský režim rozdrtí odpor a stane se totalitním režimem, tak si myslím, že všechny demokratické země Latinské Ameriky by byly v ohrožení, protože jednoznačným cílem venezuelské vlády je expandovat. Naše demokracie jsou tak velmi křehké a slabé, že tato hrozba je velmi znepokojující, protože může uspět."

A teď přišel čas na zviřátka: V jihlavské ZOO se na cestu do Indie chystá Fiči, takto tříletý levhart sněžný. Zatím však zůstává doma  – kvůli "logistickým problémům" v Indii.
"Nečekají snad, jak v Indii dopadnou volby, že ne?" (Mrtvá Kočka)
"Jejich výsledek bude znám nejdříve až za měsíc." (Žena Moby Dicka)

Minule jsme se ptali, zda byla OKD při privatizaci prodána za výrazně nižší cenu, než byla tržní hodnota. Dnešní odpověď Evropské komise: 46 % akcií těžební firmy OKD bylo Karbon Investu prodáno za tržní cenu.

"Já neumím posoudit, jestli to bylo, nebo nebylo adekvátní, ale faktem je, že tam bylo plno majetku, který oceněn nebyl a za který stát nedostal zaplaceno.“ (Zlý, přezlý ministr financí Andrej Babiš tvrdí, že Česko mohlo prodejem OKD získat až dvojnásobek.)

Souboj obou koaličních soupeřů budeme dále sledovat.

Názor Moby Dicka: Tehdejší hodný ministr financí Bohuslav Sobotka se nedopustil žádného zločinu.
"Jenom hlouposti." (Žena Moby Dicka)
"Což je někdy horší než zločin." (Mrtvá Kočka)

Pátek 11. dubna 2014

Sbírka ruských zákonů byla dnes doplněna o změnu Ústavy RF. Doplňuje se článek 65 kapitoly 3 "Federativní zřízení", tedy seznam subjektů RF o dva nové přírůstky:
Republika Krym
Město federálního významu Sevastopol

Anexe obou nemovitostí je tak už oficiální. Moskva i nadále trvá na tom, aby rovněž Ukrajina byla federalizována. Nepokoje se rozšířily do Oděsy. Izrael očekává další nárůst aliji.

US prezident Barack Obava si hezky potelefonoval s německou kancléřkou Andělou Merkel a opětně se shodli, že Rusko musí stáhnout své jednotky z rusko-ukrajinských hranic.
A pokud se tak nestane?
"Prezident zdůraznil, že Spojené státy, Evropská unie a další globální partneři musí být připraveni čelit další ruské eskalaci dalšími sankcemi." (Ofiš vyjádření Bílého domu)
To je ale – legrace reakce!

"Bude zakázán vývoz… Čeho vlastně?" (Žena Moby Dicka)
"Hlouposti." (Mrtvá Kočka)

Mezitím VVP opět pohrozil použitím plynové zbraně vůči Ukrajině, která prý neplatí. To by, dle něj, "zasáhlo i další evropské státy".
"Nebylo by to poprvé, co to udělal." (Žena Moby Dicka)
"Ale snad poprvé, kdy si konečně europští kokoti uvědomí, že je to akt agrese." (Mrtvá Kočka)

"Dnešní rozněcování protiruských nálad na pozadí růstu v mnoha státech EU rasismu a xenofobie, zvýšení počtu ultraradikálních skupin a shovívavého vztahu vůči projevům neonacismu, buďto na Ukrajině nebo kdekoliv jinde, tají v sobě zjevné nebezpečí pro evropskou stabilitu, prohlásil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov." (Doslovně převzato z Hlasu Ruska)
"Pořád nemají v redakci Čecha." (Žena Moby Dicka)
"Mají, ale už dlouho." (Mrtvá Kočka)

V 03:24 světového času přistála v zasněžené kazašské stepi u Džezkazganu mezinárodní posádka ruské kosmické lodi Sojuz TMA-10M. Let, během něhož Rusové Oleg Kotov, Sergej Rjazanskij a Američan Michael Hopkins pracovali na ISS, trval celkem 166 dní, 6 hodin a 25 minut. Velitel Oleg Kotov, první a poslední krymský kosmonaut, po přistání pravil, že během pobytu na kosmické základně se politické diskuse "nepřipouštějí", protože by to mohlo "ohrozit misi":
"Byl by to zločin."

Menažerie drobně upozorňuje, že planeta Země je vlastně také kosmickou lodí, kterou ohrožuje něco mnohem víc, než jen "politické diskuse".
**********************************
Podněty, připomínky, upřesnění, protesty a jiné výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Pokud projevíte potřebu deníček komentovat, a jste registrovaní na Lidovky.cz, můžete tak učinit zde na Neviditelném psu.

Předem dík!
>>:)) Moby Dick