pátek 25. září 2015

MOBY DICK: Oprávněné zájmy


Neexistence náznaků, německé ponožky, penis v praseti, islámská povinnost a jiné explozeSobota 19. září 2015

Týden jsme tu nebyli. Co nového se za tu dobu událo v uprchlické krizi?

Maďarsko definitivně zablokovalo své hranice se Srbskem. Chorvatský prezident pozval uprchlíky ze Srbska na své území. Druhý den nato uzavřela pro velký zájem chorvatská policie hranice se Srbskem. Srbsko prohlásilo, že nevezme uprchlíky na své území zpět. Maďarsko to už prakticky nedělá.
Německá kancléřka pozvala před dvěma týdny uprchlíky do Německa. Před týdnem uzavřelo Německo pro uprchlíky své hranice s Rakouskem. Německá policie kontroluje auta a autobusy z Čech. Německo kritizuje Maďarsko za to, že nedokáže na svém území všechny uprchlíky patřičně zaregistrovat. Nezachycený eupolitik kritizuje "státy, které odmítají pomoc uprchlíkům".

"Odmítání kvót není odmítání pomoci, pane."
(Žena Moby Dicka)

Mohli bychom vzít lidi z Maďarska a pomoci jim tak."
Pravil nezachycený český politik. A dodal: "Pomoci jim tak v jejich cestě na Západ."
"To těžko. Když padá Schengen." (
Mrtvá Kočka)
*

A teď něco veselejšího: Po roce od dokončení otevřen tunel Blanka, co prý není tunel.

"A co je teda?" (Moby Dick)
"Soutunelí."
(Mrtvá Kočka)

Neděle 20. září 2015

Více než 150 nejvyšších představitelů států a vlád se ve dnech 25. – 27 září 2015 sejde v sídle OSN v New Yorku na Summitu k udržitelnému rozvoji světa, aby oficiálně přijali nový ambiciózní plán rozvoje světa. Tento zásadní program bude pro mezinárodní společenství i vlády jednotlivých států společným vodítkem pro aktivity ve prospěch prosperity a lepší kvality života. Plán má 17 cílů. Žádným z nich není ochrana životního prostředí!

"No to je gól!" (Moby Dick)
"Ale nikoli goal." (Žena Moby Dicka)

Zato bod č. 13: ukládá "přijmout bezodkladná opatření na boj se změnou klimatu a zvládání jejích dopadů". K tomu našlo řešení 13 rozvojových států (včetně Číny, Indie a Saúdské Arábie (?)): Rozvinuté země jim mají platit na snižování vypouštění extrémě zlého CO2 $100 milard. Ročně.

"Protože vy za to můžete." (Vlády drbanských států)
"Existují náznaky, jak konkrétně se budou ty peníze přerozdělovat?" (Žena Moby Dicka)
"To nechte na nás, my nejlépe rozumíme vlastním potřebám. (Vlády drbanských států)

"No – on jim ty miliardy slíbil už US prezident Obava v Kodani v roce 2009." (Žena Moby Dicka)
"Platit je bude nejspíš až nový US prezident." (Mrtvá Kočka)
"Nebude." (Donald Trump, dle agentury Muška na Zdi)

Pondělí 21. září 2015

Výbuch střelného prachu ve vlašimské zbrojovce Sellier & Bellot zabil tři lidi.

"Jde o politováníhodnou událost, která se u nás stane maximálně jednou za…" (MUDr. Chocholoušek)
"320 tun bezdýmého střelného prachu explodovalo v areálu Poličských strojíren 9. září." (Mrtvá Kočka)
*

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu přibyl na pracovní návštěvu do Moskvy. Hodlá si s Vladimirem Vladimirovičem promluvit o ruském angažmá v Sýrii. RF buduje u Latakíje vojenskou základnu a vysílá svá vojska na podporu režimu prezidenta Bašára Assada.
"Neboj, Bibi, syrská armáda není ve stavu, v němž by byla schopná otevřít na Golanech další frontu." (V.V. Putin dle MnZ)
"Jenže Írán se pod pláštíkem syrské armády snaží vybudovat druhou teroristickou frontu proti nám na Golanských výšinách. Během posledních několika let a ještě více během posledních několika měsíců vyzbrojují Írán a Sýrie radikální islámskou teroristickou organizaci Hizballáh moderními zbraněmi, které jsou zaměřené na nás – a už byly proti nám i použité!" (Benjamin Netanjahu)
"I ruské zbraně, pane prezidente." (Bibi, dle MnZ)

"Akce Ruska na Blízkém východě jsou vždy velmi zodpovědné. Ostřelování Izraele ze Sýrie odsuzujeme, nicméně se jednalo o místní zbraně. Máme pochopení pro izraelské obavy. Nikdy nezapomínáme na to, že v Izraeli žije velmi mnoho přistěhovalců z bývalého Sovětského svazu a to má zvláštní význam pro rusko-izraelské vztahy." (VVP)
"Nechtěl by Puťka anektovat pásmo Gazy?." (Mrtvá Kočka)

Hlavním cílem jednání bylo podle obou stran "zabránit nedorozuměním".
"Što éto takóje »nedorozumění«?" (Žena Moby Dicka)
"Bombardování ruských pozic, sestřelování ruských letadel ze strany IDF." (Mrtvá Kočka)

"A když budou Rusové doprovázet kolony Hizballáhu s ruskými zbraněmi ze Sýrie do Libanonu?" (Moby Dick)
"To se nikdy nestane." (VVP dle MnZ.)
"Nikagdá!" (Poslední slovo libanonského hizballáhníka po náletu izraelských letadel)

BTW: Víte, jaký je rozdíl mezi neidentifikovaným zeleným mužikem na Ukrajině a neidentifikovaným zeleným mužikem v Sýrii?
"Žádný." (Žena Moby Dicka)
"Ani jeden z nich neumí syrsky." (Mrtvá Kočka)

Úterý 22. září 2015

Výbuch v lihovaru ve středočeské Dobrovici zranil 14 lidí, z toho dva těžce.
"Jdu si dát frťana" (MUDr. Chocholoušek)
*

Čtyři sta německých policajtů provedlo v Berlíně zátah v osmi muslimských objektech. Hledali verbíře do IS. A dva skutečně našli a zatkli – v mešitě.
"Nebyl tím uražen islám?" (Moby Dick)
"Ani ne. Zuli se na to do ponožek." (Mrtvá Kočka)
*

Michael Ashcroft, exmístopředseda britské Konzervativní strany a její exsponzor napsal životopis svého exkamaráda, předsedy konzervativců a současného premiéra Davida Camerona "Call Me Dave" (vychází na pokračování v Daily Mail). V ní uvádí, že David bral během studií na Oxforu drogy.
""Žil jsem normálním univerzitním životem." (David Cameron)

Největší veselí však vyvolalo nařčení, že Cameron strčil svůj (nebojme se to říci otevřeně) penis do tlamy prasečí hlavy. ("Do hlavy mrtvého prasete" nepovažujeme za zdařilý překlad v zemi zabijaček.)
"Ale ty taky, Majku!" (David dle MnZ)
Šlo prý totiž o zasvěcovací rituál nových studentů. Inu – Oxford!
*

Sešli se ministři vnitra států EU. Většinově si odhlasovali povinné kvóty pro rozdělení 120 tisíc uprchlíků. Proti bylo Česko, Slovensko, Rumunsko a Maďarsko. Dřívější dohodu Visegrádu podtrhlo Polsko, které bylo pro. Finsko se zdrželo.

"Kvóty na přerozdělení 120 tisíc běženců přijali ministři vysokou většinou." (Propagandistický tvít delegace Lucemburska, předsednické země)
"Raději vstoupím do infringementu (procedury porušení pravidel)... než abychom respektovali tento diktát, který byl učiněn většinou, jež nebyla schopna dosáhnout konsenzu v rámci Evropské unie. Dokud budu předsedou vlády Slovenské republiky, povinné kvóty na slovenském území nebudou uplatněny." (Robert Fico, dosavadní předseda vlády SR)

"Všechny země by měly dodržet závazky, které přijaly. Některé nehlasovaly, ale to je pravidlo kvalifikované většiny. To znamená, že i ti, kteří hlasovali proti, by měli přijatou dohodu naplnit." (François Hollande, francouzský prezident)
A když ne?
"Sankce existují. Takže tyto země se vystaví situaci, kdy by mohlo být zastaveno to, co dostávají. Nemůžete žádat Evropu o podporu a zdráhat se, když Evropa žádá solidaritu." (Výhrůžka Françoise Hollandeho, francouzského prezidenta)

Zdá se, že Maďarsko nebude proti. Když se do onoho kontingentu započítají uprchlíci, co už má na svém území. Na rozdělení tak zůstává 66.000 kusů, které by si Evropa měla do/pře/roz/dělit. Na ČR by tak připadlo 1.215 lidí z Řecka + 376 z Itálie = jeden tisíc pět set devadesát jeden uprchlík.

To by nebyl až takový problém. Problém, o němž EU dosud nehovoří je, že jde – jak jsme upozorňovali posledně – pouze o "startovací balíček". Podle stejného mustru by se totiž měli zřejmě přerozdělit všechny uprchlické masy. A, ano, dovídáme se, že jen pro "přibližně další rok" půjde o "přibližně dalších 1.400 uprchlíků".

Středa 23. září 2015

Polský prezident Andrzej Duda si pozval na kobereček ministryni vnitra Teresu Piotrowsku, aby jí vyčinil včerejší podrazácké hlasování. Hlasování evropských ministrů vnitra nemusí být nakonec právně neprůstřelné. Proto se v Bruseli na "pracovní večeři" sešli vrcholní představitelé EU. Český premiér Sobotka však "nehodlá blokovat" další opatření týkající se krize – ochranu vnějších hranic EU, pomoc přímo v uprchlických táborech a podobně.

"Kvůli nějakejm blbejm kvótám." (Moby Dick)
"Nejde o »blbé« kvóty." (Žena Moby Dicka)
"Jde o blbý způsob rozhodování." (Mrtvá Kočka)

Ke včerejšímu hlasování se už nikdo nechce vracet. Před ním přitom nebylo odpovězeno na jednoduchý dotaz českého ministra vnitra Milana Chovance:
"Existují náznaky, jak konkrétně se budou ti uprchlíci přerozdělovat?" (Milan Chovanec) A jak přinutit zakvótované kusy, aby zůstaly v našich hranicích?

"Uzavřením hranic SRN s ČR?" (Moby Dick)
"A s Polskem." (Mrtvá Kočka)
*

"Nevylučujeme, že pustíme migranty přes své území. (Igor Crnadak, ministr zahraničí Bosny a Hercegoviny při návštěvě Makedonie)
"Dohoda o přijetí 120 tisíc uprchlíků nic neznamená. Toto číslo nepředstavuje vůbec nic, protože za nimi jsou miliony a miliony dalších, kteří se tlačí, aby se dostali do Evropy." (Nicolas Sarkozy, francouzský exprezident, a možná budoucí prezident)
"Miliony, těšící se na přerozdělení." (Moby Dick)
"Na dočasné přerozdělení." (Mrtvá Kočka)

Muška na Zdi se nedostala na onu euvečeři, protože to na ní moc smrdělo – i na mouchu. Ale její součástí byl nejspíš třešňový kompot, protože přes stůl létaly pecky:

"Jedná se o morální imperialismus!" (Výkřik maďarského premiéra Orbána Viktora)
Viktor jednal dnes v Bavorsku s tamním premiérem Horstem Seehoferem. Horst se ráno opřel do Anděly. Podle něj udělala zásadní chybu, když dala najevo, že uprchlíci ze Sýrie dostanou azyl, i když hranice EU překročili v jiném státu!
"Německo tak zastavilo platnost evropských azylových pravidel." (Horst Seehofer na sjezdu své souvládní Křesťanskosociální unie (CSU))
"Mutti multikulti" (Nápis na transparentu s karikaturou kancléřky, neseném v pětitisícové německé demonstraci proti Andělině přistěhovalecké politice)

"Evropa je soubor hodnot a principů. Ti, co nevyznávají naše hodnoty, ti, což dokonce nechtějí tyto principy respektovat, musí začít sami sobě klást otázky o svém místě v Evropské unii." (François Hollande, francouzský prezident, na otázku novináře o výrocích maďarského premiéra Orbána V.)

Připomeňme soudruhovi Françoisovi jiný "princip" a jinou "hodnotu", totiž jistou úroveň slušnosti, ke které patří i držení slova:
"Správný postup je, abychom měli globální politiku a solidaritu zemí na základě dobrovolnosti." Pravil tentýž s. francouzský prezident ještě letošního 19. června na společné schůzce s Visegrádskou čtyřkou v Bratislavě.

Výhrůžky, lži, neplnění slibů. Menažerii to velice silně připomíná chování jiného s. francouzského politika. Chování francouzského ministerského předsedy Édouarda Daladiera v roce 1938…

Austrálie testuje svou politiku "Ilegálně do země, nedostaneš azyl" na dalších lodích s mořskými lidmi: Dnes zachycené lodě s uprchlíky byly přesměrovány na ostrovy Naura a Nová Guinea.
"Evropa nemá takové ostrovy."
(Žena Moby Dicka)
"A co Martinik a Guadeloupe?"
(Mrtvá Kočka)
*

USA varují Rusko kvůli jeho vetační politice v Radě bezpečnosti OSN. RF v uplynulém roce vetovalo čtyři rezoluce o Sýrii a Ukrajině. Což prý může "ohrozit legitimitu OSN".

"USA varují RF?"
(Moby Dick)
"Legitimita OSN???"
(Žena Moby Dicka)
"Chechecheche checheche..."
(Mrtvá Kočka)

Čtvrtek 24. září 2015
Včera v 18:43 začal židovský svátek smíření – Jom Kipur. Končí dnes v 19:50.

Na svaté pouti do Mekky (hadžadž) bylo v tlačenici ušlapáno 717 lidí, dalších 863 bylo zraněno.
*

Syřan, který se v Maďarsku podílel na střetech mezi migranty a policií, patří k muslimskému fundamentalistickému hnutí Tablígh Džamaát. Měl u sebe krom svého i dalších osm jiných pasů, které nejsou padělané. A v tom svém pasu měl platné schengenské vízum.
*

"Dnes, z jedné strany nenávistná politika Ameriky v této oblasti, která s sebou nese války, krveprolití, anarchii, obrovské množství lidí hledajících útočiště a také s sebou nese chudobu, zaostalost a náboženské a etnické rozbroje. Z druhé strany tu jsou zločiny sionistického režimu, který demonstruje do krajnosti svou nelítostnou politiku a hnusné okupantské manýry v Palestině, neustále se opakující znesvěcování svatosti mešity Al-Aqsa a ničí porobené Palestince a jejich majetek. Muslimové, toto je kardinální problém, nad kterým se musíte zamyslet a vědět, co je vaše islámská povinnost." ( Z ruské varianty internetového portálu nejvyšší íránské autority, jíž je ajatolláh Alí Chameneí)

Prakticky s tímhle parchantem podepsal US prezident Obava smlouvu o dočasném pozastavení íránského jaderného programu.
"Prezident Barack Hussein Obama." (Žena Moby Dicka)
"Asi se zamyslel nad svou islámskou povinností." (Mrtvá Kočka)
*

"Současná americká administrativa chce najít řešení ktize v Sýrii. Je tu tichá dohoda mezi USA a Ruskem na dosažení tohoto řešení. USA nyní uznávají, že Rusko má hluboké znalosti o této oblasti a lepší hodnocení situace." (Bouthaina Shaaban, poradkyně syrského prezidenta Bašára Asada, pro syrskou státní televizi.)

Pátek 25. září 2015

"Što éto takóje »tichá dohoda« mezi Ruskem a Američany?" (Žena Moby Dicka)

Na to v ranním vysílání ČT24 odpověděl jistý politolog vpodstatě takto:

1) USA nebudou mít nic proti tomu, když v Sýrii zůstane u moci prezident Bašár Asad.

"Masový vrah." (Žena Moby Dicka)
"Který proti svým spoluobčanům použil chemické látky." (Moby Dick)
"A který to v Sýrii rozjebal jako první." (Mrtvá Kočka)

Připomeňme Husseinovi jeho vlastní slova: Americký prezident Barack Obava v obavách před nasazením chemických zbraní v Sýrii varoval, že jejich použití je překročení červené linie, což by mělo "důsledky". Obava to pravil 6. prosince 2012.
V dubnu byly tyto zbraně použity. Načež Obava 30.4.2013 řekl doslova: "Nasazení smrtících plynů v Sýrii by znamenalo překročení červené linie".
21. srpna 2013 byly tyto zbraně použity asi počtvrté. Tentokrát to jasně potvrdili Lélaři bez hranic. Prezident Obama vyčkával 72 hodin, načež prohlásil: "Nasazení smrtících plynů v Sýrii by znamenalo překročení červené linie."

Nu a teď se prosovětský válečný zločinec stává součástí "tiché dohody". Co za to Američané získají?

2) Získají tím záminku k tomu, aby mohli uvolnit sankce proti Rusku.

A co získá Rusko?

3) Budou "uznány zájmy Ruska v postsovětském prostoru".

!!!!!

Toto je téměř citát z předválečné politiky détente, která uznávala "oprávněné zájmy Německa" na územích s německou menšinou...

"Nemáte tady nějakej jinej glóbus?" (Mrtvá Kočka)
*

A na závěr opět něco veselého, tentokrát ze sportu, českého: Miroslav Pelta, fotbalový a pozemkový baron, oprášil svou vizi "Národního fotbalového stadionu". Nakonec by měla stát v Letňanech, na pozemcích turecké investiční společnosti Odien Group, čímž by se konečně zdůvodnila existence stanice metra C "Syslov". Krom privátního sektoru by se několika miliardami měl na financování podílet stát i Praha. Stadion by měl mít kapacitu třicet až čtyřicet tisíc diváků.

"Na pořádání finále evropských pohárů by to bylo stejně málo." (Žena Moby Dicka)
"Tak postavíme ještě jeden stadion. V Jablonci. Na mých latifundiích." (Pelta dle MnZ)
*************************

Podněty, připomínky, upřesnění, protesty a jiné výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Pokud projevíte potřebu deníček komentovat, a jste registrovaní na Lidovky.cz, můžete tak učinit zde na Neviditelném psu.

Předem dík!
>>:)) Moby Dick