čtvrtek 24. prosince 2015

MOBY DICK 2005: Šťastné a veselé České TextárnyPříjemné prožití vánočních svátků, lásku a štěstí v  Novém roce 2006 přeje oddělení Zúčtování se zaměstnanci.

Dostáváte rádi krásná přáníčka elektronickou poštou? Já někdy ne.Pondělí 19. prosince 2005

Managory sice nevidím, protože jsou věčně někde na nějakých jednáních dezorganizačních komisí, ale nezapomínají na mne. Začal jsem od nich dostávat blahopřejné maily.

"Zasílám Vám milé přání k Veselým Vánocům a Šťastnému Novému Roku." K mailu je přiložen půlmegabajtový obrázek vesele se smějících hub na zasněžené pasece. Blahopřání mně a zbytku firmy zaslal retenční managor a mykolog experimentátor Tluč Huba.

Huba poslal ještě jeden mail. "Výstupy z programu retence zaměstnanců ukázaly, že vnímání benefitů vlastními zaměstnanci je nízké. Proto pro příští rok zavedeme flexibilnější přístup a zrušíme dotaci závodní knihovně."

Nevím ale, jestli ušetříme - když knihovnu už přes rok nemáme.

Úterý 20. prosince 2005

"Vážení zájemci o rozvoj našeho golfového sportu, přátelé a příznivci, děkujeme Vám za přízeň, kterou jste věnovali v uplynulém roce sportu gentlemanů a přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2006." mailuje Dur Durak, který ze své pozice managora pro odměňování vede rovněž Areál Rekondice a Zdraví na Jižním Městě - včetně našeho golfového hřiště.

Přiložen je obrázek s rozsvíceným kostelíkem, na který animovaně padá sníh. Zabírá mega.

V dalším mailu Durak upozorňuje: "Loajalita z疚azn勛ů k Českým Textárnám klesá, stejně jako ziskovost. Růst tr枡b dosáhl záporných hodnot. Výstupem je, že v příštím roce snížíme kapacitu kvartálních odměn."

Hm, ty se už nevyplácejí už aspoň dva roky.


Středa 21. prosince 2005

"Interní benchmark ukázal, že zaměstnanci čerpají služby kantýny nevyváženě a nerovnoměrně. Zavádíme tedy do nového roku pevnou prodejní dobu takto: v sudé dny v celou hodinu po dobu pěti minut, v liché dny v polovině každé hodiny po dobu šesti minut. Nástup na polední přestávku a vydání oběda Vám bude oznámeno mailem dvě minuty předem. Krásné prožití vánočních svátků, hodně zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2006 Vám přeje Mistr Mlha."

Do četby mailu mi hrajou koledy. Možná proto má dva mega.

Čtvrtek 22. prosince 2005

"Zasílám Vám přání příjemného prožití vánočních svátků, lásku a štěstí v Novém roce 2006." Do hezkého Ladova obrázku je zakomponován podpis Mladé Dogy z oddělení Zúčtování se zaměstnanci. Mail má celkem pět mega. Taky ho dostali všichni

Pátek 23. prosince 2005

Hned ráno jsem obdržel mail od samotného ředitele Běsného Kokota. S obrázkem. V zasněženém lese zlaté jesličky, u nich baculaté dětičky se sepiatýma ručkama, bílí zajíčci a veveruška, rovněž se modlící. Vše sleduje chápavá, rovněž baculatá sova. A červená sýkorenka poletuje nad zářícím Jezulátkem. Deset mega.

Načež mi přišel další mail:

"Vaše poštovní schránka překročila jeden nebo více limitů velikosti nastavených správcem systému. Místo uvolníte odstraněním nepoužívané pošty nebo jejím přesunutím do souboru osobních složek. Nebudete moci používat služeb pošty, dokud nezmenšíte velikost poštovní schránky."

Zbytek dne jsem strávil odstraňováním zpráv a mazáním odstraněných zpráv. Vždy, když jsem nějakou odmázl, přišla mi hned další, která do té doby čekala ve frontě gratulantů. Jako pomstu jsem zaslal celému podnikovému adresáři přepestře barevný, zpívající a tančící klip, který měl asi sto mega! Velmi rychle jsem dostal odpověď:

"Tito příjemci nebyli zastiženi: Dick Moby dne 23.12.2005 16:39. Zpráva sice dosáhla systému elektronické pošty příjemce, její doručení však bylo odmítnuto, neboť zaměstnanec/zaměstnankyně již není v evidenčním stavu."

Poznámka 2015: Kapacita schránek firemních mailů se sice (někde) o několik řádů zvýšila – avšak stejně se zvýšil i jejich parazitní obsah. Co se nezměnilo, je kontrast mezi kýčovitými přáníčky a zupáctvím managorů.
***************

Perly Moby Dicka můžete s desetiletým odstupem shlédnout v Hospůdce u hřbitova pod štítkem Moby Dick. (Tedy společně s čerstvými zápisky.) Zde se nachází i vůbec první Mobbyho zápisky z apríle 2000.

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Kdo je kdo v Českých Textárnách – verze z dubna 2003

Podněty, připomínky, upřesnění, protesty a jiné výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .

Předem dík!
>>:)) Moby Dick

Žádné komentáře: