čtvrtek 21. ledna 2016

MOBY DICK 2006: Hledám job

Ale už vím, co dělat nechci.

Děkuji za námět čtenáři T.Z., z jehož mailu jsem přetiskl rozhovor s volačem z ČT. Virtuální ČM pro změnu obtěžovaly mě.


Pondělí 16. ledna 2006

Jo, už je to tak. Odstupné padlo, už mě v Českých Textárnách nic nedrží. Vím, že v Č. Mektárnách i v Č. Tlachárnách hledají nějaké lidi. Docela se prý i zajímají o lidi s praxí od Textáren. Posílám jim sívíčko.

Úterý 17. ledna 2006

Zavolali mi z Tlacháren! Nějaký příjemný hlas se mě ptal, jestli nechci připojení  na Internet. Takový benefit pro nastupující zaměstnance si nechám líbit! Chvilku jsme se bavili:

České Tlachárny: Máte v současné době internetové připojení?

Já: Ano.
ČT: Mohu se zeptat jaké?

Já: Jsem připojen přes kabelovou televizi od Českých Mektáren.

ČT: Jaká je rychlost vašeho připojení?

Já: 4 megabity, jsme na tom všichni, já, žena i děti.

ČT: A jakou částku měsíčně platíte ?

Já: Něco přes 1600 Kč.

ČT: Má vaše připojení nějaká omezení?

Já: Mám datový limit 40GB měsíčně. Ještě nikdy jsem ho nevyčerpal.

ČT: Jste s připojením spokojen ?

Já: Ano. Ale samozřejmě budu rád, kdybych měl Internet jako zaměstnanec zadarmo.

ČT: Vy ale nejste zaměstnanec. To byste věděl, že takovéhle benefity nenabízíme. Toto je nabídka našich služeb.

Já:  Aha. A máte něco levnějšího, než nabízejí Mektárny?

ČT: Šedesát čtyři kilo za pouhých devět set korun.

Já: Hm, tak děkuji.

A zavěsil jsem. Tlachárny nevědí, že v téhle oblasti je mektárenská kabelovka? To když dělají takovouhle akci, to si nemůžou zjistit údaje předem a připravit nějakou nabídku s aspoň nějakou konkurenční výhodou? Třeba by pak Mektárny zlevnily.

Středa 18. ledna 2006

Zavolali mi pro změnu z Mektáren! Tedy ne kvůli fleku. Nějaký příjemný hlas mi oznámil, že jsem byl vybrán do limitovaného programu. Jako spolehlivý zákazník, který pravidelně platí, teď dostanu na kabelovku slevu! No teda. Možná přece jen mektárníci dostali nějaké avizo, že se kolem motají tlachárníci. Slevy miluju! Chvilku jsme se bavili:

České Mektárny: Po tom, co podepíšete novou smlouvu, budete platit měsíčně jen 444 korun.

Já: To je za televizi i za Internet?

ČM: Ne, jenom na televizi. Ale zato budete mít přístup ke sto padesáti televizním programům.

Já: No to děkuju, ale nevím, jestli si vyberu, když si teď nevyberu z těch současných pětasedmdesáti.

ČM: Určitě ano. Místo deseti sportovních programů budete mít přístup ke třiceti. Místo dvaceti hudebních kanálů jich získáte padesát! A ve zpravodajském sektoru získáte přístup i k mongolským zprávám. A navíc! K této slevě patří i další sleva, kdy za digitální převaděč zaplatíte jenom jednu korunu a za pronájem satelitu budete první dva měsíce platit o dvě stovky méně. Ne šest set, ale jen čtyři sta. A ty současné programy vám zůstanou.

Já: Ještě budu platit něco za satelit? Ale proč, vždyť mám kabel - jak velmi dobře víte!

ČM: Ale tohle je další nabídka naší divize Mektárny Direkt.

Já: Budu platit za dalších stopadesát programů, z nichž polovičku mám už teď, tisíc čtyřicet pět korun? Dalších patnáct stovek za něco, co nepotřebuju?

ČM: Ještě si to rozmyslete. Ale potřeboval bych znát vaše rozhodnutí do pátku. Jen do té doby platí sleva

Já: Raději nevolejte.

A zavěsil jsem. Mektárny hledají zákazníky na připojení k satelitu mezi zákazníky své kabelovky???

Čtvrtek 19. ledna 2006

Mektárník stejně zavolal. Snažil jsem se nebýt na svého možného příštího kolegu nepříjemný. Žena mi vysvětlila, že tihle chudáci z kólcentra jsou placeni nejen podle získaných zákazníků, ale i podle počtu celkových telefonátů. Ty hovory jsou sice dost bídně honorovány, ale zato je to jediný jejich příjem

Pátek 20. ledna 2006

Tak zatím v Textárnách zůstávám. I když jsem dneska dostal další telefonáty, tentokrát s nabídkou zaměstnání. A hned stereo - jak od ČT, tak od ČM.

Hledají lidi do kólcenter.

**************************************************************************************

Z komentářů 2006:
 
nic si z toho nedelejte,:
Autor: molnam
onehda po telefonu jisty operator nabizel sluzbu, kterou od nich uz druhej mesic pouzivame...

Moby Dicku, klid:
Autor: jerry
Call centra jsou ... ehm wellmi specifická. Mně Českej Tele-cum relativně nedávno (1-2 roky zpět) nabízel službu ("nějaký" velmi rychlý internet), která v našem regionu (cca 30 km od Prahy) vůbec nebyla dostupná. První telefonát mne zaujal - do doby, než jsem zjistil, že služba NEJNI dostupná. Druhý telefonát (po cca týdnu) pobavil, třetí nakrk a u čtvrtého jsem si již servítky na ústa nebral ... Následovalo ještě nekolik dalších, kdy jsem již automaticky odpovídal ... Tato služba u nás není dostupná, račte si svou nabídku srolovat a srolovanou zastrčit - ehm... víte kam

kólcentrum:
Autor: klobuk
jaký je základ toho slova ? Jestli je to "koktat" tak by mohly existovat i koktárny.  co nabízejí ty za produkty?

Poznámky 2016: 

a) Když porovnáme ty ceny a rychlost připojení, jak se ta situace za pouhých 10 let změnila! K lepšímu, samozřejmě.


b) Kólcentra stále hledají novou krev. Ta stará jim trvale odtéká. Mluvil jsem s jedním tím chudákem jinak než po odposlouchávaném telefonu. Vydržel tam jen tři měsíce. Na nadávky a urážky si zvykl – vadilo mu jen, že byly spravedlivé. Taky nemohl přenést přes srdce, že nesměl klientům nabídnout nejvýhodnější tarify, které ti hajzlové nezveřejňují, ale mají je ve svém portfoliu. Pro zákazníky, kteří chtějí uprchnout ke konkurenci...

Myslel jsem, že po mě jde konkurence, i když nešla. Ptal jsem se u svého operátora, jaké mají balíčky a hle, připlatil jsem si sice, avšak čerstvě mám nové připojení o 200,- Kč levnější než zní veřejná nabídka…

c) Omlouvám se za řádkování, ale redakční systém si s mezerami mezi řádky dělá co chce, nepomůže ani ruční aktuializace, ani zobákování...
***************

Perly Moby Dicka můžete s desetiletým odstupem shlédnout v Hospůdce u hřbitova pod štítkem Moby Dick. (Tedy společně s čerstvými zápisky.) Zde se nachází i vůbec první Mobbyho zápisky z apríle 2000.

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Kdo je kdo v Českých Textárnách – verze z dubna 2003

Podněty, připomínky, upřesnění, protesty a jiné výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .

Předem dík!
>>:)) Moby Dick

Žádné komentáře: