čtvrtek 28. ledna 2016

MOBY DICK 2006: Olé!


              Hlášení chyby bylo ukončeno z důvodu chyby aplikace, která hlásí chybu                 


Pondělí 23. ledna 2006

Dneska jsem nemohl celý den dělat, protože mi počítač neustále dával hlášku "CHYBA systému". A všichni ajťáci jsou odausoursovaní, a na letošní kvartál už na ně nemáme peníze!

Měl jsem alespoň čas porozhlédnout se po novém zaměstnání. V kantýně jsem zaslechl, že náš dávný ředitel Krakoš hledá lidi do své nové firmy, se kterou dělá velké tajnosti. Prý jako nástupní plat nabízí "padesátník"! A bere lidi zejména z Českých Textáren. To vypadá slibně!

Úterý 24. ledna 2006

Konečně mi přestal počítač vyhožovat chybou systému. Ale stejně nepracuje. Tvrdí: "hlášení chyby bylo ukončeno z důvodu chyby aplikace Object Linking and Embedding, která hlásí chybu."

Krakošova firma prý nabízí  kvartální odměny sedmdesát kilo "jablek"!

Středa 25. ledna 2006

Práce stále stojí. Počítač přešel na sdělení "Systém čeká na ukončení aplikace OLE".

Volal jsem ke Kvakošům na osobní, kde mi řekli, že se na mě již těší. A prozradili, že zavedli vánoční prémii ve výši devadesáti "kapříků". To je teda něco. Asi  přejdu do té tajné kvakošárny.

Čtvrtek 26. ledna

Stroj šrotoval celou noc a ráno stále ještě čekal. Pokusil jsem se ho típnout. Zeptal se mě: "Skutečně si přejete opustit aplikaci OLE?" Potvrdil jsem, že jo. Nato jízlivě podotkl: "Aplikace OLE není k dispozici." Uzavřel jsem všechny programy. To zavírání je nějaké dlouhé.

Už mě to neba! Už tady nebudu!! Ty dva měsíce do konce výpovědní doby musím nějak vydržet. Pro jistotu jsem ještě jednou zavolal ke Kvakošům. Naštěstí. Ten padesátník je - padesátihaléř. Kila jablek - prostě jonathány. A kapříci jsou skutečné ryby, které si můžeme v předvánočním čase prodat. Tak nevím.

Pátek 27. ledna 2006

Vím. Rozvázačku nepodám, ke Kvakošovi nepůjdu. To by byla CHYBA! Plat bídný, a práce? Měl bych tam  – poskytovat funkčnost OLE serveru uvnitř OLE klienta...

Pokusil jsem se znovu pustit do textárenské práce. Počítač stále stávkuje. Prozradil mi: "Sytém nemůže opustit aplikaci OLE, protože čeká na Vaši reakci." Moje reakce byla - tak se už, krucinál, vypni! Odpověď zněla:

"Systém nemůže uzavřít aplikaci OLE, protože je zaneprázdněn."

Vzteky jsem zařval VOLE!!! A praštil jsem do klávesnice. Škodaže jsem nezachytil náhodně zmáčknutou kombinaci kláves, protože systém se konečně uzavřel...

**************************************************************************************

Perly Moby Dicka můžete s desetiletým odstupem shlédnout v Hospůdce u hřbitova pod štítkem Moby Dick. (Tedy společně s čerstvými zápisky.) Zde se nachází i vůbec první Mobbyho zápisky z apríle 2000.

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Kdo je kdo v Českých Textárnách – verze z dubna 2003

Podněty, připomínky, upřesnění, protesty a jiné výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .

Předem dík!
>>:)) Moby Dick

Žádné komentáře: