pátek 21. listopadu 2014

MOBY DICK: Bukolické bučení zákonodárců

Humanistická StB, mírně jaderný Írán, boxování nad vlastní váhu, krutý osud ožralého prasete Janouška a podpora sportuTisková oprava: Před 14 dny jsem se zde zmínil, že voleb v lidových východoukrajinských republikách se "v roli mezinárodního pozorovatele jako „soukromá osoba” účastnil i senátor Jaroslav Doubrava (KSČ(M))". Byl jsem laskavým čtenářem upozorněn, že Doubrava není členem KSČM. Omlouvám se.
Pan Doubrava, dlouholetý člen KSČ a KSČM (za kteréžto dvě úplně rozdílné partaje sloužil v komunální politice na postu uvolněného tajemníka národního výboru obce/ starosty obce Telnice v letech 1978-2010, a v Senátu v letech 1998-2004) z KSČM vystoupil v roce 2010 po neshodách se soudruhy ve vedení v Ústí nad Labem.
V té době byl už zastupitelem Ústeckého kraje za sdružení Severočeši.cz (od r. 2008), za kterýžto politický subjekt kandidoval ve volbách 2010 do senátu za obvod č. 31 - Ústí nad Labem, ve kterém nakonec vyhrál.
Pan Jaroslav Doubrava se stal členem Severočechů.cz v r. 2010, poté, co vystoupil z KSČM.
Konec Tiskové opravy

"Vpodstatě bych řekl, že se mu KSČM zdála málo K." (Komentář, jenž přičinil čtenář H. Gene)
"Byl v partaji, dokud ho držela u koryta." (Žena Moby Dicka)
"Jaroslav Doubrava není komunista, ale komouš." (Mrtvá Kočka)

Doubrava se stal senátorem, ačkoliv jej v prvním kole porazil se skóre 27:23 % Pavel Sušický (ODS). Ve druhém kole zvítězil se ziskem 56 %.
"Hlasy komunistů z jiných stran"
(Žena Moby Dicka)
"Jaroslav Doubrava vstoupil do Strany v roce 1967. Tedy ve svých telecích 19 letech." (Moby Dick)
"Zato teď je z něj již statný kus." (Mrtvá Kočka)

Sobota 15. listopadu 2004

"Nebyla to žádná krvavá řež. Nebyl to žádný nestandardní masakr. Byla to jedna z iks demonstrací… Státní bezpečnost se zachovala humanisticky, protože u Národního divadla nechala jakýsi, téměř by se chtělo říci řitní otvor… Každý, kdo někdo chodil na prostistátní demonstrace, ví, že ho vobčas majzli obuškem, a to ještě, ti dědci z Lidových milicí, když dostali povel "Óbušky k nasazení připravit", tak si je dali takhle na prsa, rozběhli se a my jsme jim utekli." (Státní prezident Mlhoš Zeman se v debatě na televizi Nova opilecky chlubí, jak mazaně a včas unikl z kotle na Národní 17.11. 1989.)

V jednom z mnoha hovorů s pamětníky kdosi nezachycený poznamenal: "Nejvíc nás trápili komunisti, a ti by od válu neodešli. Díky stádu se dnes vracejí."
Z mailu od věrného čtenáře Jaroslava T.: "Pokaždé když čtu "státní prezident", v mozku se mi to překlopí na "stádní prezident". Asi je to tím, že toho "mag.ra" volilo stádo."
Souhlasím, a budu nadále používat. Dík! (Moby Dick)

Agentura Muška na Zdi sděluje, že během návštěvy stádního prezidenta Mlhoše Zemana v ČLR se majitel O2 Petr Kellner sešel se zástupci několika telekomunikačních firem, včetně kolosu s mezinárodním dosahem Huawei.
Huawei se dostal nahoru zejména díky konzultačnímu vedení IBM a joint venture se společností Siemens. Dnes jeho technologie tvoří páteř všech mobilních sítí v ČR i dalších evropských zemích. Huawei je správcem mobilních sítí O2, kde se připravuje i jeho správcovství v pevné síti. Společnost patří mezi hlavní technologické opory Čínské lidové armády, se kterou je i personálně propojena. Je dojnou kravou nejen čínského státu, ale i papalášů z KSČ, kteří zajišťují garance státních bank a vládní granty na kradení zahraničních patentů. Častá jsou i obvinění ze špionáže a korupce.

"Takže zatímco Rusko drží pracku na kohoutku plynu…." (Moby Dick)
 "…tak Čína má ucho na tepu doby."
(Žena Moby Dicka)"Spíš nás oba drží za koule." (Mrtvá Kočka)

Neděle 16. listopadu 2014

Islámský stát zavede vlastní měnu pro muslimy na celém světě. Chce je tím vymanit z otroctví dolaru

Ruská federace zavádí vlastní Wikipedii pro Rusy na celém světě.
 "Chce je tím vymanit z otroctví na čem?" (Žena Moby Dicka)
"Na pravdě." (Mrtvá Kočka)

Ruské státní televize odprezentovaly televizní záznam, na kterém sestřeluje neznámá (ale Rusům je známo čí!) stíhačka svou palubní zbraní thajské letadlo. Drobný problém je s tím, že na nalezených troskách je mnoho drobných otvorů. Usuzuje se, že jimi dovnitř vnikly střepiny z rakety, která vybuchla poblíž letadla. Rozpor vysvětlen ruskými iluzionisty takto:
"Stíhačka nejdříve sestřelila dopravní letadlo dělem, a pak poblíž něj vybuchla raketa."

Rusko hodlá v Íránu postavit dalších osm jaderných bloků pro mírové využití jaderné energie.
"Pokračuje tak neochvějně ve své dlouhodobé snaze – zničit nepřátele cizíma rukama." (Žena Moby Dicka)
"Írán bude mírově jaderný, nebo mírně jaderný?" (Moby Dick)
"Možná mírně radioaktivní." (Mrtvá Kočka)

Pondělí 17. listopadu 2014, Den boje studentů za svobodu

Před 25. lety vystoupili čeští studenti proti komunistům, před 75 lety proti nacistům. Česká republika slaví.
"V rámci oslav proběhla i mezinárodní ostuda na Albertově." (Žena Moby Dicka)
"No počkej – Zeman tam byl, ale neběžel!" (Mrtvá Kočka)

Stádní prezident Mlhoš se chlubí, jak statečně vytrval v kotli na Národní 17.11. 1989 až do samého konce.

Hlavní oslavy však naštěstí probíhají v USA, kde je na státní návštěvě premiér Bohuslav Sobotka.

Úterý 18. listopadu 2014

Český zázrak: Přes mnohé pochybnosti nastoupilo ožralé prase za volantem (Roman Janoušek, povoláním zlobbista) do vězení. Přestože nemocno! Jak mu potvrdilo MUDro Vladimír Dryml, dříve náměstek ministra zdravotnictví Davida Ratha, senátor za ČSSD, později (jakožto odhalený vnitrosocialistický práskač) senátor za Zemanovce, nyní soukromník na svém panství hrdě zvaném "Česko-německá horská nemocnice ve Vrchlabí".
Česká malá domů: Vystřízlivělé prase nastoupilo do nápravného vězení v Brně, kde mají skvělou vězeňskou nemocnici. V ČR jsou dvě – ta druhá na Pankráci, v docházkové vzdálenosti z Janouškova bydliska. Není jasno, proč se Roman trmácel tak daleko.
 "Třeba nemá MUDro v Praze žádného soudruho?"
(Mrtvá Kočka) "Anebo jej chce Dryml dostat do svého nápravného zařízení." (Žena Moby Dicka)
Ústav, vedený Vladimírem Drymlem byl minulý rok poctěn sedmi trestními oznámeními (opilý lékař ve službě, nesprávné léčení po úraze, zbytečná smrt pacienta, způsobená lhostejností personálu či poddimenzování personálu…)  Reportáž TV NOVA poukázala na "možné zneužívání omezovacích prostředků" – tzv. kurtování.
"Ve vězeňské nemocnici snad nebudou tak krutí!" (Mrtvá Kočka)

Českem víří aféra se zvyšováním platů poslanců a senátorů. Podle vlády by to mělo být jen 1 %. Pokud neprojde nový zákon, začně platit starý, přijmutý bez zájmu médií, podle kterého byde zvýšení 26 %.

Středa 19. listopadu 2014

Rýsuje se možná shoda mezi vládou a parlamentem na zvýšení 3,5 % – jako u všech státních zaměstnanců.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČR) se v Washingtonu, D.C. sešel s viceprezidentem Joe Bidenem (USA). Joe ocenil úsilí naší v země v prosazování lidských práv na mezinárodním kolbišti: "Boxujete nad vlastní váhu."
"Někdo boxuje, někdo podráží nohy." (Mrtvá Kočka)

Čtvrtek 20. listopadu 2014

Poslanecká sněmovna schválila kompromis. Zvýší si platy o 15 %. Shoda vládne napříč koalicí a opozicí. Dokonce i Kalousek hlasuje pro – on by chtěl méně, ale je realista.
Jde o "správný princip", kdy je zabráněno "skokovému nárůstu".
Nezachycený (asi předseda) z KDU-ČSL si pochvaloval, že došlo ke srovnání "rozptylu" mezi 1 a 26 %.
"Takhle se handluje na středomořských tržnicích!" (Mrtvá Kočka)
"Dohoda má dvě hodnoty, jednak, že jsme se dohodli na konkrétním čísle, a jednak, že jsme se dohodli." (KDU-ČSL) Poslanci prý ale z toho "nemají radost", protože veřejnost to vždy přijme "špatně".
"Je to proto, aby se poslanci nemuseli poohlížet jinde." (Hlas z KDU-ČSL)
"To jsem přijala špatně." (Žena Moby Dicka)
A na závěr souznějící hlas KSČ(M) v bukolickém souzvuku Sněmovny: "Nechceme bourat dohodu."
"Bukolické bučení." (Mrtvá Kočka)

Pátek 14. listopadu 2014

Rovněž senátoři se chystají schválit kompromisních 15 % navýšení svých platů. (Přesněji: Má to být 2,5 průměrného platu ve státní správě) Oni by chtěli méně, ale Sněmovna jim to takhle poslala. Je to "dobrý kompromis"!
"Zamítnout to nechceme, protože to by jinak znamenalo zvýšení o 26 %" (Milan Štěch, staronový předseda Senátu.)
"Zvláštní je, že by měli skřípat zuby, ale přitom se tlemí." (Mrtvá Kočka)
Proč by se neusmívali, když nárůst v příštích letech bude gradovat k 2,7 průměrného platu.
"A tak je to spravedlivé, když ústavní soudci mají trojnásobek." (Nezachycený senátor z nezachycené partaje.)

Ve 2. čtvrtletí 2014 činil "průměrný hrubý měsíční plat v platové (dříve "nepodnikatelské") sféře 25.901 Kč. Kdo to má? Menšina. Mediální plat (prostřední v žebříčku všech platů v této sféře) byl 24.373 Kč.

"Hele – ale zvýšením platů zákonodárců se přece zvýší i průměrná mzda, ne?" (Mrtvá Kočka)
"Takže se budou muset zvýšit platy zákonodárců." (Žena Moby Dicka)
"Aby si nemuseli hledat další prebendy, přijímat úplatky a krást." (Moby Dick)

Nezachycený poslanec přinesl do pléna nápad, že by se měla zvýšit státní podpora sportu v roce 2015, a to přesně i 1 miliardu. Rozpočet by to nezatížilo, protože by se to vzalo ze státní rezervy, která by se o to musela zvýšit z rozpočtu. Návrh (zatím) nedoznal masové podpory, zejména proto, že se neví, na co by to vlastně mělo jít?

"Nevíš? Přece na Národní fotbalový stadion!" (Žena Moby Dicka)
"Jak, »národní«? Vždyť by se na něm nakapsovali hlavně sportovní zlobbisté, sportovní podnikatelé, sportovní bafuňáři, sportovní mafiáni, sportovní zloději a vrahové českého sportu!" (Moby Dick)
"Tak –  »národní«: Český!" (Mrtvá Kočka)

Veřejnoprávní ČT pokračuje ve svém dlouholetém tažení za vymýcení středního rodu. Dnes na jejím kanále ČT24 začal moderátor zpravodajství v 11:30 pozdravením "Dobrý poledne".
"Nevěřím jim už ani pozdrav!" (Žena Moby Dicka)
"Na Mlhoše nemaj'!" (Mrtvá Kočka)

**********************************
Podněty, připomínky, upřesnění, protesty a jiné výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Pokud projevíte potřebu deníček komentovat, a jste registrovaní na Lidovky.cz, můžete tak učinit zde na Neviditelném psu.

Předem dík!
>>:)) Moby Dick

Žádné komentáře: