pátek 18. listopadu 2011

MOBY DICK: Lepší místo světa

Hořké volby, dočasný úklid, kosmická dobrodružství, bezpilotní politika a zátěž demokracie
**************************************************************
Neděle 13. listopadu 2011

"Uskromníme se. Nepotřebujeme tolik, co dříve. To, co získáme, chceme celé rozdat na dobrou věc. Chceme, aby celý svět byl lepším místem." (Sandy Weill, zakladatel a bývalý ředitel Citi Group pro Wall Street Journal.) Rozdávat se bude $88 milionů dolarů, které hodlají Weillovi získat za prodej bytečku v Upper East Side v N.Y.
Mrtvá Kočka: "Dřív se tomu říkalo odpustky."

Sandy je jeden z miliardářů, sjednocených v hnutí "Giving Pledge". Měl štěstí, že šel do důchodu dříve (2006, $1 milionů ročně od Citigroup), než praskly účetní machinace firmy, do které kvůli hrozícímu krachu nalila US vláda v roce 2009 $50 miliard. O kreativním účetnictví ničehož nevěděl.
"V době takových vřav, jaké se nyní odehrávají, by měli bohatí Američané zkusit být potichu a nenápadní." (Aby jim chudí nezapálili barák.)
Vřavami Sandy míní např. hnutí  Occupy Wall Street.

Možná proto, že v Česku žádné vřavy nejsou, naši miliardáři řvou - aniž by se zbavovali svých miliard.


"Nadešel čas, aby Kongres zrušil omezení obchodu s Ruskem." (Barák Obava, US prezident, na včerejší schůzce s dočasným ruským prezidentem Dmitrijem Medveděvem, která se konala v rámci jednání Asijsko-pacifického hospodářského společenství v Honolulu.) Obama se "zavázal" ke zrušení Jacksonova-Vanikova dodatku, který omezuje obchod se zeměmi, jež porušují lidská práva. (Pozn.: To ovšem zatím nemůže udělat prezident, pouze zákonodárci.)
Rusové ve středu podepsali celní dohodu s Gruzií, se kterou nedávno válčili o "ruské území" Jižní Osetie - jež dle mezinárodně uznaných hranic patří Gruzii, ale jsou na něm zabydleny "ruské ochranné síly". Zdá se, že cestě Ruska do WTO již nic nestojí. Američané se těší, že jim Rusové vytrhnou trn z finanční paty.
Obava: Ruské členství "vytvoří exportní příležitosti pro americké výrobce a farmáře, což podpoří dobrá pracovní místa ve Spojených státech".

Tým doktora Tomáše Pajdly z katedry kybernetiky ČVUT spolupracuje s NASA na softvéru pro budoucí marsochod. Čeští kybernetici již napsali pro Amíky program pro řízení flotily bezpilotních letadel.

"Nyní jsme v situaci, kdy je svět sjednocený a Írán je v izolaci." (Barák Obava, US prezident, na tiskové konferenci ke zprávě Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) o íránském jaderném programu.) MAAE vydala minulý týden zatím "nejvážnější varování". Podle ní zná Írán "postup, jak vyrobit jadernou bombu" (Íránci asi čtou internet) a má i potřebný uran, který může obohacovat až na úroveň potřebnou pro jaderné hlavice. Írán stěhuje techniku a nukleární materiály do podzemních bunkrů, aby byly ukryty před… dalšími sankcemi. Nebo před čím, pane prezidente?
"V příštích týdnech s čínskými a ruskými zástupci zkonzultujeme možnosti, které se nám nabízejí."

Mrtvá Kočka: "Zákaz dovozu arašídového másla do Íránu."

Pan prezident by vskutku dal přednost "řešení záležitosti s Íránem diplomatickou cestou". Nicméně podotknul, že "žádná z možností řešení není vyloučena".

Mrtvá Kočka: "Že by až sáhl k zákazu dovozu krmiva pro perské kočky?"

Pondělí 14. listopadu 2011
Kanada "potřebuje více času", aby rozhodla o zrušení víz, ke kterému mělo původně dojít na konci letošního roku. Nový systém bude nejspíše "implementován" až příští červen. Patrně panují obavy z obnovení přílivu českých Romů. Velvyslanectví Kanady v Česku nyní pečlivě monitoruje "situaci ve Šluknově".
Vloni požádalo v Kanadě o azyl na 58 českých občanů. 24 případů bylo vyřízeno kladně, nebo již bylo dáno najevo, že se žádostem vyhoví.
"Kanadští úředníci zjevně dospěli k názoru, že tito žadatelé o azyl mají odůvodněný strach z pronásledování, a že stát, tedy Česká republika, je není schopen chránit." (Pavel Čižinský, právník z Multikulturního centra Praha pro server Romea.cz)

Odpůrci zdravotnické reformy prezidenta Obavy tvrdí, že Kongres překročil své pravomoci, když nutí lidi, aby se zdravotně pojistili. Příslušný zákon hodlá zkoumat Nejvyšší soud USA. Pustí se do toho v březnu, právě v době největší vřavy volební  kampaně.

"Připoutejte se, budou to velmi negativní a hořké volby." (Martin Frost, bývalý demokratický kongresman, varuje před hrůzami nastávajících prezidentských voleb.)
Politologičtí opičáci nemají jasno v tom, zda negativní kampaně fungují. Jasno však mají v jiném. Totiž že jak pro demokraty, tak pro republikány je to "jediná možná strategie".

5 cm dlouhá bronzová tyčinka o průměru 2,5 cm, napojená na rozbitý kroužek, nalezená na aljašském poloostrově Seward, je stará asi 1400 let. Tedy podstatně více než eskymácký dům, v níž ji našli. Archeologové tápou.

Třicetiletý Barry Walter Bujol z Texasu byl obviněn z "podpory a napomáhání teroristické síti Al-Káida". US agenti ho zatkli loni v květnu na palubě lodi směřující do Alžírska. Byl to už jeho třetí pokus "dostat se ke svým". Barry předtím verboval nové bojovníky džihádu pro jistého Anvara Avlakího.
Anvar byl také Američan, narodil se alespoň v USA, i když jemenským rodičům. Stal se muslimským klerikem, v jehož mešitě ho rádi poslouchali tři únosců z 911. Kamarádil se také s jiným Američanem, majorem Nidalem Malikem Hasanem (ten roku 2009 na texaské základně Fort Hood zastřelil 14 lidí) a také s Nigerijcem Umarem Mutallábem (pokusil se odpálit bombu v airbusu před přistáním v Detroitu, taky 2009). Anvar potom emigroval do téměř rodného Jemenu, kde vedl místní buňku Al-Kejdy. Pro jeho aktivity na Facebooku a YouTube byl také nazýván "bin Ládinem internetu". Byl zabit letos v září při leteckém útoku bezpilotních prostředků. Dekret US prezidenta Obamy ostatně opravňoval jakéhokoli Američana Avlakího beztrestně zabít.

Američtí vládní úředníci vydali k dnešnímu setkání ministrů zahraničí EU (na kterém se jedná o zprávě MAAE o íránském jaderném programu) prohlášení, že ji budou teprve "studovat".

V noci začal úklid parku Zuccotti v N.Y., kde bivakují účastníci protestu Occupy Wall Street. Protestující byli slušně vyzváni, aby "dočasně" vyklidili park, než se uklidí. 200 neuposlechnuvších bylo zatčeno. Uposlechnuvší se po sebrání odpadků mohou vrátit - bez stanů, celt, spacích pytlů a dětských domečků.

Úterý 15. listopadu 2011
První dodatek Ústavy USA chrání právo na protest, ale nezaručuje právo rozbít tábor na veřejném prostranství uprostřed města. Pravil Michael Stallman, soudce Newyorského vrchního soudu. Takže se demonstranti mohou vrátit do parku a pokračovat tam ve svých akcích - nesmějí tam ale bydlet.

"Myslím si, že do toho jdeme s očima otevřenýma dokořán. Záměrem protestního pochodu je vyprovokovat diskusi, nikoliv násilnosti." (Ed Needham, mluvčí organizátorů protestů, ke "dni akce".) Wall-Streetští okupanti hodlají ve čtvrtek vyjít ze své základny v parku Zuccotti a volným krokem přejít ty dva bloky, které je oddělují od burzy. Zde budou bránit burziánům v jejich ústavní svobodě přijít do práce. Oproti Edovým slovům počítají s masovou konfrontací s policajty a eskalaci napětí mezi demonstranty a představiteli města.
Poté se rozeběhnou po okolních stanicích metra, "aby zde vypověděli příběh o vykořisťovaných Američanech" a pozvali všechny vykořisťované k zablokování Brooklynského mostu dalším protestním pochodem. Vyčkejme čtvrtka, a uvidíme.

"Nejméně šest ozbrojenců bylo zabito, když americký bezpilotní letoun vypálil dvě střely na útočiště povstalců." (Nejmenovaný pracovník nejmenované bezpečnostní služby USA.) Stalo se v pákistánském regionu Severní Vazíristán, v "baště rebelů" ve městě Miranšáh. Pákistáncům se to však nelíbí. Dvě tisícovky jich v pátek demonstrovalo před budovou pákistánského parlamentu. Podle nich jsou oběťmi amerických útoků "spíše nevinní občané než teroristé".
A že to byli "ozbrojenci"? Copak se dá v Severním Vazíristánu existovat beze zbraně?

US $ posílil vůči české měně na 19 Kč. Finanční opičáci radí zbavovat se korun. Kanadský dolar je za 18,6 Kč.

"Chcete kariéru, která vám dá všechno? Dobrodružství. Oddanost. Vedení. Úspěchy." (Z inzerátu, kterým NASA shání nové kosmonauty. Poté, co jí staří práskli dveřmi, když NASA zrušila vývoj systému Constellation.)

Středa 16. listopadu 2011
"Jsem rád, že jsem konečně na palubě. Byla to skvělá cesta a určitě to bude úžasný pobyt." (Daniel Burbank, americký astronaut, po vstupu na ISS.) Daniela společně s jeho dvěma ruskými kolegy Antonem Škaplerovem a Anatolijem Ivanišinem vynesla do vesmíru ruská kosmická loď Sojuz TMA-22. Vystřídají tam posádku ve složení Mike Fossun (Američan), Satoši Furukawa (Japonec) a Sergej Volkov (Rus).
NASA má už  uzavřenou dohodu s Roskosmosem na další období bez americké rakety (ani NASA, ani američtí soukromníci) 2014  -  2016. Za $753 mil. vyvezou Rusové na ISS celkem dvanáct amerických astronautů. Cena se tedy zvyšuje z $56 na $62,75 mil. USD za kus. Případným ukrajinským kosmonautům ruští bratři budou účtovat 150 melounů. Američtí přátelé mají množstevní slevu.

US prezidet Barák Obava přibyl na své okružní jízdě po Oceánii do Austrálie. V Canbeře pravil, že bude nutno posílit americkou přítomnost v Tichomoří. S australskou premiérkou Julií Gillardovou se dohodl o otevření americké základny v Darwinu na severu země. Což "nám umožní vypořádat se s humanitárními a vojenskými výzvami v oblasti," jak pravil.
"Nepokládáme tento krok za přiměřený. Není přiměřené zesilovat a rozšiřovat vojenská spojenectví a vojenskou přítomnost v oblasti. Není to v zájmu států v této části světa." (Z prohlášení čínského ministerstva zahraničí.)
Čína se chystá v příštích letech snížit počet svých vojáků z nynějších 2,3 milionů pod 2 miliony. Pozemní vojska propustí 700.000 lidí, přibýt by měli námořní, letečtí a raketoví specialisté. (Američani mají 1,5 milionu lidí ve zbrani.)
Nepřiměřené jsou zejména počty vojáků námořní pěchoty na severu Austrálie: K již 85.000 vojáků v "oblasti" (Havaj, Guam, americké ostrovy v Pacifiku, tichomořská flotila) přibude neuvěřitelných 500 až 1000, přičemž příští rok jich bude už 250 kusů. Co je na tom "nepřiměřeného?"

Mrtvá Kočka: "Australské základny jsou mimo dostřel čínských raket."

Agentura Nová Čína to vidí ještě trošku jinak: "Spojené státy vnímají Čínu jako hrozbu své hegemonii, a proto se ji svými novými kroky snaží zadržovat a vyvažovat její růst."

Što éto takóje "hrozba americké hegemonie"?

Mrtvá Kočka: "I pouhá hrstka amerických vojáků v zemi znemožňuje Číně útok na Austrálii."

"Oscar Ortega-Hernandez je v současnosti ve vazbě pennsylvánské státní policie." (Ed Donovan, mluvčí tajné služby USSS , která chrání amerického prezidenta.) Jednadvacetiletý muž hispánského původu je podezřelý ze střelby na Bílý dům. Nevšiml si, že má neprůstřelná skla, a že domácí pán není doma. Přesto bude obžalován z atentátu na Baráka.
USSS nespojuje Oscarův protest s páteční střelbou na Constitution Avenue pár set metrů jižně od Bílého domu. Její pachatel zatím není znám.

Woody Vašulka, brněnský rodák a newyorský umělec, zakladatel videoartu, dostává v Praze za "umělecký přínos" čestný doktorát od FAMU, své Alma mater.

Čtvrtek 17. listopadu 2011, Den boje za svobodu a demokracii, státní svátek ČR a SR
Kapitalismus funguje nejlépe tam, kde se zbaví "zátěže demokracie". Pravil srbský guru newyorského hnutí Occupy Wall Street Slavoj Žižek na pražském Václaváku hrstce nespokojenců (české odbory o svátcích neprotestují).

"Transfer jaderného materiálu Severní Koreje do států nebo k nestátním organizacím bude považován za závažnou hrozbu Spojeným státům a jejich partnerům." (Barák Obava, US prezident, ve svém projevu v australském parlamentu.) "Učiníme Severní Koreu plně odpovědnou za důsledky jejích kroků. USA prý "tvrdě zakročí" proti případné snaze KLDR vyvážet jaderný materiál za hranice. Tvrdě zakročí… Jak? Bude bombardovat severokorejské samoděržavé vládce?

Mrtvá Kočka: "Přestanou jim posílat holywoodské filmy."

Rada bezpečnosti OSN se jednomyslně dohodla na tomto tvrdém postupu vůči zvrhlému Íránu: Vyzve ho k jednání!

Mrtvá Kočka: "S perskými kočkami to vidím špatně."

V noci zasáhly jihovýchod USA silné bouřky a tornáda. Jižní Karolína hlásí tři oběti. Pět lidí bylo zraněno při řádění tornáda, které zničilo několik domů v oblasti York County. V Georgii zabil strom, vyvrácený vichrem, řidiče automobilu. Škody byly napáchány i ve městě Atlanta. Státy Louisiana, Mississippi a Alabama byly postiženy bouřkami, které poničily spoustu domů na kolečkách. Tisícovky obyvatel jsou bez elektřiny. Jinak se tyhle státy do zpráv z USA (vlastně z New Yorku) vůbec nedostanou.

Kanadský biolog divé zvěře Ian Stirling, který se 41 let zabývá ledními medvědy, doufá, že jeho miláčci přežijí na severovýchodě Manitoby, severu Ontaria a částech Nunavut a Quebec ještě tak 30-40 let. Pak snad přestaneme s rozpouštěním ledu. Pro bílé míšy v oblasti Hudsonova zálivu má však definitivně špatnou zprávu: Kvůli opakovaným bezledým zimním sezónám jsou odsouzeni ke zkáze.
Ian se nezabývá nespokojeností ledních medvědů, kterým se nelíbí, že jim na loviště tuleňů lezou "šedí medvědi". Grizzlyové se zase zlobí, že jim polárníci lezou na borůvky. Ledňáci mají problém, že se nejspíš vyvinuli ze šediváků, takže se objevují případy křížení. Ledním medvědům tak hrozí definitivní vykřížení…

"Reprezentanti 99 % lidí" v parku Zuccotti přečkali deštivou noc pod deštníky a vyrážejí bojovat i za práva těch, kteří se nedostavili. Bojovníci proti hamižnosti politiků, sociální nerovnosti a nezaměstnanosti blokují 45 minut vstupy na burzu. Policie zhamtla asi 200 blokujících (nejspíš stejných, co v pondělí). Zdá se, že lidové síly již nestačily na opětné obsazení Brooklynského mostu. Burza se rozjela se zpožděním čtvrt hodiny.
Rovněž policie v Los Angeles a Dallasu vyháněla chodce z jízdní dráhy na chodník. A nikde zpravodaj TASSu ani České televize…

Pátek 18. listopadu 2011
Tajná laboratoř Google-X, pečlivě ukrytá na neznámém místě v Kalifornii,  vyvíjí roboty, kteří by nahradili lidi fotografující ulice pro Google Maps. Jeden z mnoha dalších projektů se zabývá vývojem automobilu bez řidiče.
Mrtvá Kočka: "A bez cestujícího."

"Prosíme, udělejte tuto správnou věc!" 138 amerických vlastenců-milionářů snažně prosí Kongres, aby jim zvýšil daně. Co na to čeští vlastenci Landa a Babiš?

"Tohle jsem si nepředstavoval. Pokud se nic nezmění, bojím se, že podnik zavřu." (Majitel kaváren Milk Street Café, jenž zatím dočasně propustil už dvacet svých zaměstnanců.) Dvanáct majitelů občerstvení a kaváren v okolí parku Zuccotti přišlo během okupace o devět tisíc dolarů. Je to maličko oproti těm prozřelým miliardářům, ale může je to položit.

"Neplánoval jsem někoho podporovat získanými penězi." Jay-Z, černý rapper, "dítě Brooklynu", se brání nařčení, že hodlá  sponzorovat protikapitalistické protesty z výnosů prodeje triček s nápisem "Occupy All Street". Nikoli, jde o normální byznys, nápis zdobí trička Jayovy značky streetwarového oblečení Rocawear. Zpěvem a prodejem značkového šatstva se pan -Z zabezpečil natolik, že už má na hotovosti půl miliardy dolarů.

Sobota 19. listopadu 2011
Žena Moby Dicka: "Okupuj Wall Street - a vydělej na tom!"
*******************************************
Podněty, připomínky, upřesnění, protesty a jiné výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby Dick

28 komentářů:

Harpyje řekl(a)...

Nejapná pichlavá poznámka.
"Chytrý a hrdý chlap" Herman Cain: "Taliban And Al Qaeda Are Part Of New Libyan Government". Takový prezident Spojených Států by byl požehnáním nejen pro svou vlast, ale i pro celý svět.

Větší vlastenec řekl(a)...

Tedy, soudruzi, řeknu vám, já se smál, div jsem se nepoto. No víte co, ne ?
Páč Barák Obava, to je teda fór, co ?
BARÁK OBAVA !! No to je prča, já se z toho ... Ty vado, to by nevymyslel snad ani Jirka Krampol !!

A ta žeroucí satira na ty žraloky z Vólstrýtu a ostatní válečné štváče ... Nebo snad sžíravá ... No to je jedno. Jako bych se vrátil do dětských let, kdy jsem sedával na půdě domku s.dědečka u štosů starých novin a časopisů. Jako kdybych opět hltal hltal nezapomenutelný humor Dikobrazu a Rudého práva ze zlatých padesátých.

Vážně nejste zasloužilý žurnalista z dob naší plné samostatnosti, drahý soudruhu a soukmenovče Moby Dicku ? Vážně ne ?
Nu, co nebylo, může být.
Po našem opětovném (a nyní již KONEČNÉM) vítězství nad multikulti, Euroamerikou, kapitalismem, demokracií a globálnem dnešní protičeský německý tisk (to jest prakticky všechen) opět ozdravíme nebo zrušíme, jeho redaktory-novinářské žumpy pošleme kam patří. A KONEČNĚ přijde čas našeho žravého satirika Bílé Velryby.
Už se těším na pracovní přestávky, až se s ostatními soudruhy a soudružkami budu smát jeho vtipům na adresu našich dědičných nepřátel.

Čest a Nazdar !

informace řekl(a)...

K přečtení, úvaze a eventuální diskuzi.

Nejapný republikánský kandidát x pichlavé řeči komentátorů situace v Libyji a Tunisku.

Muslim Brotherhood goes public with Libya summit
.reuters.com/article/2011/11/17/us-libya-muslim-brotherhood-idUSTRE7AG2OY20111117
http://www
Fratelli musulmani a congresso Riuniti in Libia dopo 25 anni
.grr.rai.it/dl/grr/notizie/ContentItem-9e97e271-eb58-4616-81f1-8e29fc40dfea.html?refresh_ce
http://www
Muslim Brotherhood Rising in Libya, Tunisia and Egypt
://blogs.cbn.com/stakelbeckonterror/archive/2011/11/18/muslim-brotherhood-rising-in-libya-tunisia-and-egypt.aspx
http
NATO Hands Future of Libya to Islamists
://frontpagemag.com/2011/11/17/nato-hands-future-of-libya-to-qatar/
http
Tunisia: Islamic party figure who announced aspirations to caliphate selected as prime minister
.jihadwatch.org/
http://www

informace řekl(a)...

Dal TOPO 9 al TOPAZIO? a za unijní peníze? ptá se nevěřícně čtenáž z eurozony.
Od devíti myší k topasu? nějak si to naměřil knížepán vysoko. Neměl by se nejdřív naučit čistit boty z chlíva než vstoupí do společnosti?
(článek na Psu o tanku plném hlodavých myslitelů.)

Harpyje řekl(a)...

Tak to je něco jiného. To bude asi Muslimské bratrstvo odnoží Talibánu. V tom případě se "chytrý a hrdý" kandidát nezmýlil.

informace řekl(a)...

A ještě k dnešnímu českému tisku. Na Lidovkách trůní exluzivní pohovor s Romanem Prodim.
To už nenašli nikoho jiného než tohoto chudozubého hrabáče, aby vysvětlil italskou situaci?

informace řekl(a)...

Harpyje,
no comment na nejapné a pichlavé poznámky.
Hlavně, že jste si to přečetla. Alespoň doufám. A řekněte nám taky něco víc o tom, jak hodnotíte situaci. Je vous en prie!

Větší vlastenec řekl(a)...

Když Velký Šaman odstraní příspěvek, přizná to.
Když Lidové noviny, ten ohavný protilidový plátek vlastněný velkoněmeckým velkokapitálem, odstraní příspěvek z diskuze, zamlčí to.
Četl jsem diskuzi pod článkem Havlovi se přitížilo, na Jirousův pohřeb nedorazil, radoval jsem se z rostoucí odvahy nás Čechů. Ano, čeští vlastenci se již nebojí pod svým jménem napsat pravdu o humanitárních bombarďácích, o multikulti pravdoláskařích mrtvých a umírajících.

A slouhové Euroameriky jejich příspěvky mažou a mažou ...

Harpyje řekl(a)...

Já do toho nevidím. Nemám totiž doma korán.
V Egyptě je věc jasná, včerejší demonstrace v Káhiře potvrzují to, co tvrdím už delší dobu. Jedna klika vystřídala druhou. Že se jinde dostanou islamisti k moci, se dalo očekávat. Podíl zaostalé a nevzdělané populace převažuje nad malou částí vzdělaných, vyšších tříd. Jak se bude vyvíjet situace v Tunisku, po volebním vítězství islamistů, neví ani sami Tunisané.
Jedno je ale jasné - všechny státy, v kterých proběhlo arabské jaro, nebo v kterých doposud trvá odpor k vládnoucí klice, mají před sebou ještě zatraceně dlouhou cestu. Proto je předčasné, dělat jakékoli závěry. Z téhož důvodu je daleko zajímavější a užitečnější sledovat dění z hlediska těch rebelujících. Na netu je takových blogů dost, ve francouzštině, i v angličtině.
Nawaat de Tunisie je seriózní a informativní. A všem, kteří si jako Mobby Dick myslí, že mohamedáni jsou blbí, a nečtou internet ("Íránci asi čtou internet") doporučuji http://cyberdissidents.org/.

Větší vlastenec řekl(a)...

Muslimové sice jsou našimi přirozenými spojenci v našem tisíciletém boji proti dekadentnímu Západu, ale ve vzdělanosti se nám zatím nerovnají.
Teprve až Muslimové alespoň jedné muslimské země budou stabilně volit svou komunistickou resp. sociálně-demokratickou stranu, jako ji stabilně volí náš lid, budou se moci chlubit dosažením naší úrovně.

Nazdar !

Harpyje řekl(a)...

Tak, tak. A znalci už varují:
možná ho zabijí
Otázka bude,kdo se dostane v Libyi k moci.Lidi si ještě pamatují,jak se měli za Kaddáfího.To tedˇskončí a nastane tvrdá realita.Naroubovat západní demokracii tam nepůjde.Lidé by se měli velice rychle vzpamatovat,než jim tam různí zločinci typu Koženého rozkradou státní majetek a zadluží je astronomickými částkami.
Tenhle českocentrický náhled mě fascinuje.
Čechy, pupek světa, a měřítko všeho světopolitického dění.
Byl Ghaddafi pravičák, nebo levičák? Islamista, nebo sekulární muslim? Pověrčivý beduin, nebo něco na způsob kancléře Ludwiga Erharda?
Božínku!

informace řekl(a)...

Situace je dost kontroverzní a ve varu. Na příklad o Tunisku píše zajímavé pozorování il Giornale. Islamisti vytlačují revolucionáře, za podpory peněz Quataru.
.ilgiornale.it/esteri/gli_islamici_potere_hanno_gia_scaricato_rivoluzionari_tunisini/30-10-2011/articolo-id=554303-page=0-comments=1
http://www

informace řekl(a)...

Piksla mi sežral příspěvek.

Harpyje řekl(a)...

Jistě, že je ve varu.
Proto je naprosto zbytečné vyvozovat z této situace jakékoli závěry.
Alžířané už mají tuto zkušenost z demokratických voleb za sebou. Možná proto je tam relativní klid.

Harpyje řekl(a)...

Já jsem ten příspěvek stačila přečíst.

Moby Dick řekl(a)...

Příspěvek Informace vrácen. Pixla je mnou neřízený vůl, přesto se za něj omlouvám.
>>:))

Moby Dick řekl(a)...

K harpyjímu:
"všem, kteří si jako Mobby Dick myslí, že mohamedáni jsou blbí, a nečtou internet"

Za prvé: nikde jsem nikdy nenapsal, ani si nemyslím, že "mohamedáni jsou blbí" nebo hloupí. Kdyby byli, neschovávali by svoje jaderná zařízení pod zem. Ani by je neměli. Neměli by bombu, ani raketu, ani družici. (Zatím 15,5 kg). Mluvím tedy konkrétně o Íráncích, slovo "mohamedáni" nepoužívám. Peršani obecně jsou šikovní, ať už vyznávají jakékoli náboženství.

Za druhé: Nevím, jak z věty
"Podle ní (MAAE)zná Írán "postup, jak vyrobit jadernou bombu" (Íránci asi čtou internet)"
vyplývá, že si myslím, že "mohamedáni" nečtou internet, když jsem napsal, že ho ČTOU!?

Ano, ironie tam je, ale týká se přesvědčení MAAE, že Írán zná "postup, jak vyrobit jadernou bombu", což je už dosti profláklá novinka. Tedy ne jen to, že ho Írán "zná", ale že ho znají i děti na základní škole. A kdo ho nezná, najde ho na tom internetu.

Nakonec ještě poznámka: Používaný nick nezní "Mobby Dick".

>>:)) Dík!

informace řekl(a)...

Příspěvek o Tunisku se tu objevil znova. Asi Pikslovi nechutnal.
Ještě k pohovoru s Prodim. Lidovky uveřejnily jen část, ale i tady je vidět, že pan profesor je out of time.
Dnes se už Berlusconimu nenadává, od předvčerejška jdou všichni svorně spolu. Berlusconi krizi nezavinil naopak, Monti mu poděkoval za moudrý postup, prezident republiky také a zároveň oba vyjádřili poděkování B. náměstkovi za jeho cenné služby při vyjednáváních o nové vládě.
Všechna nepopulární ekonomická opatření udělá Monti, zatímco strany si už brousí zbraně na příští volební kampaň.
Takže prozatím Berlusconi není ani nemrava. S respektem se o něm vyjadřují i italská media. Okamžitě pochopila, odkud vítr vane.
Profesor Prodi sice vedl Itálii do eura, jak říká, ale asi nic neřekne o tom, jakým trikem ji tam dostal. Pan profesor má hodně dlouhý seznam různých malérů a nepěkných věcí. Ani si na všechny nepamatuju, část jich je vyčíslena na italské Wikipedii. Jen tak se proslýchalo, že měl techtle mechtle s KGB.
.freerepublic.com/focus/f-news/1743173/posts
http://www
Tak by měl mlčet, nejen pro to, co má na účtu, ale také proto, že se štvaní proti B. prozatím "nenosí". Cožpak neví, co je to stranická disciplina?
Asi to do Bologně ještě nedošlo.

informace řekl(a)...

O pohovoru Prodiho v Lidovkách píše dnešní il Giornale on line. Ale jen krátce. Co tam všechno Prodi nabájil? Nemohl byste mi někdo skanovat papírové vydání, kde bude pohovor celý a poslat mi ho prostřednictvím Šamana?
Moc vás prosím. Jsem zvědavá, co tam z něj vylezlo.
Prý se znova oživil po dlouhém mlčení a asi už hledá příležitost, jak se vecpat do předvolební mely, tím spíš, že Bersaniho dávají za outsidera. A tak máte to privilegium, že začíná kampaň nebo předkampaň v Česku.

informace řekl(a)...

Pan profesor Prodi již započal svou předvolební kampaň, vstoupil do ringu, poskytl pohovor prestižnímu Class, specializovanému ve finančních informacích a deníku il Corriere della Sera.
Pan profesor v Itálii změnil podstatně ton, pochválil Montiho a o Berlusconim řekl jen, že příliš otálel s opatřeními na omezení krize. Tedy žádné razantní útoky a pomlouvání. V Corriere se ale pustil do nynějšího tajemníka Pd Bersaniho(strana ex komunistů s levicovými demokřesťany, k niž pan profesor patří), protože prý oslabuje stranu. Mnohem kritičtější vůči Bersanimu se vyjádřil velkokapitalista Carlo Debenedetti (majitel listu la Repubblica a lEspresso), držitel legitimace č.1 Pd - nedivte se v Itálii i velkokapitalista může být prvním členem ex komunistické strany, jeho bratr byl po léta komunistickým senátorem. Tak tedy Debenedetti se vyjádřil, že karikatura Bersaniho, co předvádí jeden známý komik M. Crozza, je prý účinnější a výkonnější než sám tajemník.
Takže první cíl je vyhodit ze sedla nynějšího tajemníka a pak zřejmě kandidovat za Pd v příštích volbách.
Zřejmě pan profesor hraje na dvou stolech, italském, kde je umírněný a na zahraničním, kde si pouští ústa na procházku (abych se vyjádřila s respektem). Jsem zvědavá, jak dlouho Montiho vláda v této situaci vydrží.
První zprávy o dnešních volbách ve Španělsku: umírněná strana Partido Popular získala absolutní většinu: 185-187 křesel z celkových 350.
Zapaterovi socialisti dostali na frak.

informace řekl(a)...

oprava: kritičtěji

Kopretina řekl(a)...

Pro odlehčení, výrok soudruha soukmenovce, voliče KSČM :-)))

Autor: S. Maršálek Datum: 21.11.2011 15:31

Pokud ho máte sloupnutého, tak vás bere i kdyby jste měl dřevěnou nohu jak sedláček.

informace řekl(a)...

Nechápu, Kopretino,
pro co má být Váš příspěvek, poněkud obhroublý, odlehčením. Narážíte snad na to, že bratři Debenedetti, Carlo podnikatel a Franco ekonom a komunistický senátor jsou židovského původu?
To bych byla od Vás nečekala. Já jsem se to dozvěděla až z Wikipedie, protože tady na veřejnosti i při těch nejzuřivějších debatách podobná poznámka nikdy nepadla.
Sionistka jste anebo se jen děláte? Nějaký sestylizovaný avatar?
A co jste tím chtěla naznačit? Světové spiknutí židů?

Neanonymní řekl(a)...

Proboha, přestaňte už do té Kopretiny klovat! Všichni!
Na bratry Debenedetti, Carla podnikatele a Franca ekonoma Vám sere pes!

informace řekl(a)...

Vážený Neanonymní,
jistě si Vašeho ctěného, a tak elegantně vyjádřeného názoru "vážím".
Ale chtěla bych, aby mi odpověděla Kopretina.

Neanonymní řekl(a)...

Taxi několikrát dupněte, a třeba se Vám podaří vyvolat její reakci. Na jejím místě bych Vás nanejvýš osral.

informace řekl(a)...

Vypínám. Vážený. Nestojíte mi za spotřebu elektřiny.

drak řekl(a)...

informaci:

Na rozdíl od toho, co v Lidovkách vycházelo v dobách před listopadem 1989 se musím přiznat, že ty dnešní Lidovky opravdu "nemusím". On život je dost náročný i bez nich a na internetu i v tištěné podobě lze najít spousty lepšího počtení. Byť v té tištěné podobě bohužel, ale čitelných a nehloupých periodik ubývá takovými tempy, že už možná až na pár světlých výjimek, jakou je třeba Vesmír, už jich je k sehnání jenom několik a postupně zmizí pár dalších. Zkrátka a dobře mi Lidovky lezou svým obsahem na nervy natolik, že na jejich předplatné je mi líto času i peněz. Ony ale zblbly i Hospodářky, z toho, co u nás tiskne a vychází denně si myslím, že není ke čtení nic, aspoň ne pro lidi, co si chtějí zachovat zdravý rozum.