čtvrtek 4. února 2016

MOBY DICK 2006: Luxusní budoucnost


Bazén nesmí být delší než 12 metrů a jsou povoleny nanejvýš dvě garáže.
...................................................
Protože České Textárny budou zpracovávat texty pro volby, máme se seznámit s výstupy ze stranických konferencí. Čtu noviny. Nejdřív sport: odsouzení fotbaloví sudí se soudí o svá lidská práva na úplatky...Pondělí 30. ledna 2006

Za dva roky se má zvednout cena bytů o 14 %. Panuje velké překvapení, výjimka nižšího DPH pro bytovou výstavbu byla vyjednána před vstupem do Evropské unie tak, aby platila jen do konce roku 2007, a vypadá to, že EU na ní bude trvat. Byrokrati!

Úterý 31. ledna 2006

Cena bytů se má zvednout, ale ne cena sociálního bydlení. Bazén nesmí být delší než 12 metrů a jsou povoleny nanejvýš dvě garáže.

Středa 1. února 2006

Aby bylo bydlení možno prohlásit za "sociální", bude na ně muset stát nějak přispět.

Čtvrtek 2. února 2006

Příspěvky na sociální bydlení získá stát z nových ekologických daní za  pohonné hmoty, elektřinu, plyn, uhlí, teplo a kremace, které taky začneme platit od 1.1. 2008. Ale p š t, o tom se nemluví - řeč na ně přijde až po volbách.

Pátek 3. února 2006

Průměrná měsíční mzda se zvýší na 26,5 tisíce korun. Sto miliard ročně půjde na dopravní infrastrukturu, sto miliard na ochranu životního prostředí, sto miliard půjde na podporu rodin, sto miliard na sociální bydlení. Pacienti v nemocnicích dostanou zvláštní odměny za to, když si tam půjdou lehnout. Diváci v kinech budou placeni od množství zhlédnutých filmů. Aspoň tak to říkal náš superexpert Mátoha. Nedivím se, už dnes dostávají rodiče úplatky, když posílají své děti do školy.

Ale kde na tohle vláda vezme? Z další nové daně, kterou ve svém volebním programu navrhuje KSČM:

Daň z luxusu myslet.

**************************************************************************************

Perly Moby Dicka můžete s desetiletým odstupem shlédnout v Hospůdce u hřbitova pod štítkem Moby Dick. (Tedy společně s čerstvými zápisky.) Zde se nachází i vůbec první Mobbyho zápisky z apríle 2000.

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Kdo je kdo v Českých Textárnách – verze z dubna 2003

Podněty, připomínky, upřesnění, protesty a jiné výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .

Předem dík!
>>:)) Moby Dick

Žádné komentáře: