úterý 5. března 2019

Miss Venezuela


Běloruská estráda, ostří žiletky, meze solidarity, socialistické bandy, mesiášská diktatura a Madurův pták

Pokračuji výběrem z deníčku přítele Moby Dicka, který se týká nedávné historie Venezuely. Tentokrát z první poloviny roku 2014, kdy Venezuelu rozbouřila vražda oblíbené missky. Ale Mikuláš Maduro si na viníky došlápl!
***************************Pondělí 6. ledna 2014

Exmiss Venezuely (2005) Monika Spear byla spolu se svým (bývalým) manželem a pětiletou dcerou přepadena na opuštěném úseku dálnice, když se autem vraceli z novoroční dovolené. Dospělý pár lupiči zastřelili, holčička přežila střelné poranění nohy. Rozzuřený venezuelský lid vyšel do ulic. Venezuelský bolívarský prezident, předák socialistické strany, Mikuláš Maduro slíbil zločince dostihnout a tvrdě s nimi zatočit.

"Měl na to 15 let vlády své partaje." (Žena Moby Dicka)
"Po kterých je ve Venezuele více vrahů než v desetkrát lidnatějších Spojených státech." (Mrtvá Kočka)
"Inu – dostihli a předstihli!" (Moby Dick)

Ofiš údaj je 39 vražd na 100.000 obyvatel, podle občanských organizací je to však 79/100.000 ročně. Pravda, bezpečnost je v socialistické bolívarii poněkud v rozkladu.

"A to mají jen jednoho policejního prezidenta!" (Mrtvá Kočka)

Středa 8. ledna 2014

Herci, básníci a další občané Venezuely stále demonstrují proti zločinnosti. Prezident Mikuláš Maduro svolal k sjednocení národa proti zločinu shromáždění guvernérů, kdež si potřásl rukou i s vůdcem opozice a guvernérem státu Miranda Henriquem Caprilesem (Radonskim), který v nedávných prezidentských volbách i přes masivní mediální a jiný tlak prohrál s Madurem o "ostří žiletky". 

Neděle 12. ledna 2014

Z kultury: Běloruské hudební divadlo uvede v létě svůj první muzikál ve španělštině. Bude to opereta o padlém bolívarském prezidentovi Hugo Chávezovi. Na správné vyznění inscenace bude dohlížet první tajemník venezuelského velvyslanectví v Bělorusku Gerardo Estrada.

"Estrada není jen diplomat, ale i skladatel." (Alexandr Petrovič, ředitel divadla)
"A dirigovat to bude Putin." (Žena Moby Dicka)
"No, to bude estráda!" (Mrtvá Kočka)

Sobota 25. ledna 2014

Venezuelská vláda už dluží zahraničním leteckým společnostem více než $3 miliardy. Místo hotovosti nabízí letecké palivo a dluhopisy. Což se však nesetkává s kladným ohlasem.

"Zejména proto, že se jedná o venezuelské dluhopisy." (Žena Moby Dicka)

Společnosti American Airlines a  Air Canada již zastavily lety do Venezuely.

"Severoameričtí imperialisté!" (Mikuláš Maduro)

Také soudruzi z panamské Copa Airlines  a ekvádorské Tame pozastavili prodej letenek do Venezuely.

"I latinoamerická solidarita má své meze." (Žena Moby Dicka)
"Miliardu doláčů."  (Mrtvá Kočka)

Sobota 1. února 2014

"Kluci, chovejte se slušně. Mějte helmy. Zastavte na každé červené." (Ricardo Vargas, jeden z vůdců protestu proti chystanému zákazu nočních jízd motorek ve Venezuele.)

Asi 2.000 motorkářů na svých strojích jízdou v pelotonu protestovalo v Caracasu proti dalšímu lidumilnému zákazu, který připravuje socialistický prezident Mikuláš Maduro. Zákaz nočních (>19 hod.) jízd má snížit počet loupežných přepadení páchaných zločinci na motorkách. Toto opatření přichází poté, co byla gangstery na motorkách zavražděna exmiss Venezuela se svým exmanželem.

"Že motorkáři vadí zrovna Mikulášovi, který jejich bandy ještě nedávno podporoval, když během prezidentské kampaně rozháněly opoziční shromáždění?"  (Žena Moby Dicka)
"Ale to byly hodné, socialistické bandy."  (Mrtvá Kočka)

Poznámka Moby Dicka: "Motorkář" není správné slovo, i když ho užívají všechny agentury. Protestovali řidiči jednostopých vozidel. V chudé Venezuele totiž motorky používají zejména chudí Venezuelané (95 %), kteří na svých strojích jezdí zejména do práce a z práce.

"Což Mikuláš tedy zjevně není." (Žena Moby Dicka)
"Zločinec se může pohybovat pěšky, na motorce nebo v Hummeru. Není třeba, aby byli potrestáni všichni za činy několika černých ovcí." (Ivan Contreras, motorkářský taxikář, který už přes deset let vozí spěchající cestujících ucpanými ulicemi Caracasu.)

Za posledních 15 let socialistické vlády stouply ve Venezuele vraždy čtyřnásobně, až na loňských 24.000. Zákaz nočních jízd motorek není řešení.

"A co bys navrhoval?" (Žena Moby Dicka)
"Zrušit socialismus!" (Mrtvá kočka spisovatele Karla Michala)

Sobota 8. února 2014

"Ať mě klidně označí za diktátora. Mně to je jedno. Já ale ukončím bulvární propagandu, která se živí krví a smrtí. Když celá země potřebuje mír, tak se zástupci médií vyžívají ve smrti a propagují ji.“ (Mikuláš Maduro, socialistický diktátor Venezuely, vyhlašuje záměr zlikvidovat buržoasní média.)

"Što éto takóje »buržoasní média«?"  (Žena Moby Dicka)
"Nestátní média." (Mrtvá Kočka)

Vysokou zločinnost už dříve, dle Madura, způsobovaly televizní seriály. Pak motocyklisté a babetisté. Kdo to bude příště?

"Jaro, léto, podzim, zima?"  (Žena Moby Dicka)
"Spíš období dešťů a období sucha."  (Mrtvá Kočka)

Čtvrtek 13. února 2014

Mikuláš Maduro nebude muset k likvidaci "buržoasního tisku" konat vůbec žádné drastické kroky. Opozičním novinám totiž dochází papír, který lze pořídit pouze za dolary. A ty jsou, jak ještě známe z doby socialismu u nás, dostupné pouze na státní razítko.

V Caracasu vypukly protimadurovské demonstrace, které iniciovali nespokojení studenti. Inflace za rok 2013 přesáhla 50 %. Korupce přímo "běsní", zločinci mají pré.

Nejméně 3 lidé zahynuli, z toho jeden student a jeden policajt, 20 lidí bylo bylo zraněno a 30 demonstrantů bylo zadrženo – mezi nimi i několik novinářů.

"Nepřipustím státní převrat." (Mikuláš M. ve vysílání státní televize.)
"V žádné zemi, v žádné zemi, v žádné zemi ani rozvojové, ani v socialistické, ani v kapitalistické neexistuje to, aby patnáctileté děti určovaly, kdy má odejít prezident, nebo kdy má přijít a kdo jím má být.” (Miroslav Štěpán, ČKD, 23. listopadu 1989)

Neděle 2. března 2014

Bolívarského prezidenta Venezuely Mikuláše Madura navštívil pták. Představil se mu jako duch prezidenta Hugo Cháveze.

"A zeptal se ho, co dělá za ptákoviny." (Mrtvá Kočka)
"Buduju socialismus 21. století." (Mikuláš Maduro)
"Bez hajzlpapíru." (Mrtvá Kočka)
"Ale se sovětskými dodávkami zbraní a poradců. Někdo by měl mít obamu!" (Žena Moby Dicka)

Pátek 7. března 2014

Haló noviny konečně zveřejnily již dlouho dychtivě očekávanou zprávu o setkání pracovní skupiny pro přípravu Mezinárodních setkání komunistických a dělnických stran, ), která se sešla v Bejrútu 22. února 2014 s úkolem určit místo konání 16. setkání. KSČM je stálým členem této skupiny.

Generální tajemník místní Libanonské KS Khaled Hadadí se věnoval především situaci v arabském světě. Dále všichni internacionální komunisté podporují lid Latinské Ameriky, věří, že Venezuela odolá tlaku USA a odmítají vměšování zvenčí (ze strany Západu). Závěrem delegáti vydali prohlášení odsuzující teroristické akty USA proti Venezuele, potvrdili solidaritu s venezuelským lidem, dělnictvem, tamní komunistickou stranou a bolívarskou vládou.

Zvláštní je, že krom ruských zbraní a sovětských zájmů většinu těch zemí spojuje – ropa. Rusko tak má dnes pracku jak na svých kohoutcích, tak na kohoutcích na Středním východě  – a ve Venezuele!!!

Tak tohohle svinstva se zúčastňují naši občané, organizovaní v parlamentní KSČ(Marxistické)!
"Jsou součástí Klikové hřídele zla"  (Mrtvá Kočka)

Čtvrtek 13. března 2014

"USA jsou expertem na invaze, ekonomické blokády a války, které jsou založeny na hospodářských zájmech pod záminkou vymyšlených hrozeb... Fabulátor zbraní hromadného ničení, který je odpovědný za smrt milionů civilistů po celém světě, nemá jakékoliv morální právo mluvit o porušování lidských práv ve Venezuele." 
(Prohlášení bolí-vlády Mikuláše Madura v reakci na nedávné prohlášení US viceprezidenta Bidena, který odsoudil postup venezuelských bezpečnostních složek vůči protivládním demonstrantům. Výsledkem tohoto "postupu" je (od začátku února do současnosti) více než 20 mrtvých, z nichž někteří byli zastřeleni.
Zprávu přinesl server pravda.ru.
Zprávu o prohlášení venezuelské vlády, ne zprávu o prohlášení Joe Bidena.

Středa 26. března 2014

Nezapomeňme na Venezuelu. Stále tam nemají hajzlpapír, a stále tam mají ruskou výzvědnou loď.
Novinka: Zatkli tři generály letectva, kteří prý chtěli povstat.

"A za to budou sedět." (Mrtvá Kočka)

Čtvrtek 10. dubna 2014

Zatímco ve Venezuele probíhá dialog části opozice s bolívarským prezidentem Mikulášem Maduro (ta část, která je zavřená, se ho neúčastní), varuje z peruánské Limy laureát Nobelovy ceny spisovatel Mario Vargas Llosa v rozhovoru pro Guardian před Mikulášovou "mesiášskou diktaturou":

"Pokud venezuelský režim rozdrtí odpor a stane se totalitním režimem, tak si myslím, že všechny demokratické země Latinské Ameriky by byly v ohrožení, protože jednoznačným cílem venezuelské vlády je expandovat. Naše demokracie jsou tak velmi křehké a slabé, že tato hrozba je velmi znepokojující, protože může uspět."

Čtvrtek 8. května 2014, Den vítězství

Venezuelská policie ve spolupráci s armádou vyklidila čtyři tábory opozičníků, kteří v Caracasu tímto způsobem již několik týdnů protestují proti vládě. Zatčeno jest 243 demonstrantů. Při následných protestech na hořících barikádádch byl smrtelně postřelen jeden policajt.

"Dle státních médií." (Mrtvá Kočka)
"Chránil místní obyvatele a tito pravicoví vrazi ho zabili." (Mikuláš Maduro, bolí-prezident.)

Organizace na ochranu lidských práv tvrdí, že bezpečnostní složky zacházejí v Caracasu se zatčenými demonstranty krutě a dokonce je mučí.

"Jsou to teroristi, které je třeba zlikvidovat. Je třeba nastolit klid a pořádek." (Nezachycený vládní činitel.)
"Jak přes kopírák Ukrajina před pádem Janukovyče." (Žena Moby Dicka)
"Nejspíš bude potřeba bratrské pomoci soudruha cara." (Mrtvá Kočka)

Pátek 23. května 2014

Protisocialistické síly protestují proti protilidskému bolí-socialismu prezidenta Mikuláše Madura už stý den v kuse.

Vytaženo z archivu a dopsáno v Praze na Lužinách v úterý 4. března 2019
****

Dějiny venezuelského socialismu 21. století v Moby Dickově kostce budou pokračovat. Ještě chvíli potrvá, než se budeme věnovat výstavbě evropského socialismu u nás doma. U nás doma v Evropě, v Čechii, v Lánech, v Průhonicích, v Praze, v…(však víte kde).

Viz i předcházející přehledy.
Chávezova třetí pětiletka 2008-2013: Duch Hugo Cháveze smrdí dál
Nástup Mikuláše Madura k moci, březen a duben 2013: Čas na tvrdou ruku
Co stihl nový bolí-prezident Mikuláš do konce září 2013: Socialistická cesta s čínskými rysy

Žádné komentáře: