pátek 15. ledna 2016

MOBY DICK 2006: Bídníci nebo bídáci?


Škodaže nejsem miliardář, britská královna, prezident ČSA, surový policajt nebo předseda poslaneckého klubu.
(Všechna jména v mém textu jsou opsána z novin. Myšlenka, že bych si tentokrát vymyslel byť jen jedinou čárku, je zcestná.)Pondělí 9. ledna 2006

Managoři připravují plán návrhu plánu na minulý kvartál, nikdo mě neobtěžuje. V klidu pracuji, dokonce si stihnu na záchodě přečíst i noviny.

Dověděl jsem, že takzvaný miliardář Tomáš Pitr má roční příjem zvící "řádu několik set tisíc korun". To mám i já! Ještěže jsem si nemusel půjčovat od kamarádů 15.000.000 na kauci jako on. Ale – ti Pitrovi kamarádi jsou frajeři, když půjčí nemajetnému příteli, který má ještě spoustu dalších dluhů vůči finančnímu úřadu a k tomu nevlastní vůbec žádný majetek!

Úterý 10. ledna 2006

Přečetl jsem si, jak EU podporuje evropské zemědělce, tedy hlavně ty drobné, kteří jsou nejvíce biti. Jako můj švára, co má dvacet ovcí. Ten je na tom ještě dobře. Ale skutečnými chudáky jsou monacký kníže Albert II. (9 melounů), britský princ Charles a jeho matinka královna Alžběta II (celkem 44.000.000 korun ročně). Takoví lidé jsou skutečnou solí evropského venkova!

Středa 11. ledna 2006

Jaroslav Tvrdík bude managorovat volební kampaň ČSSD. Kvůli tomu příští týden opustí funkci prezidenta ČSA. Chudák – po skončení kampaně bude nezaměstnanej! Ale ne, co myslíte? V ČSA zvostane. Jako člen dozorčí rady. To je dobrý nápad, to si zkusím v Českých Textárnách taky tak zařídit, až dostanu ROZŘEĎ o zrušení mé pracovní pozice.

Čtvrtek 12. ledna 2006

Policista Václav Filipec, přezdívaný "Mlátička ze Studénky", byl odsouzen za brutální napadení cyklisty. Včas však požádal o uvolnění do civilu a tak získal odchodné i rentu ve výši čtyřicet procent své předcházející mzdy. To je dobrý nápad! Koho v Českých Textárnách mám zmlátit?

Pátek 13. ledna 2006

Černý den pro předsedu poslaneckého klubu ČSSD Michala Krause. Musel se vzdát všech funkcí. Dvacet let poslancoval bez jediného škraloupu a teď najednou takový černý puntík! Tedy – nic špatného neprovedl. Jenom jel před časem na dovolenou do Ghany. A když už tam byl, učinil jeden podpisek na kšeftu za půl miliardy. A v té euforii se podepsal jako "ředitel". Panu (teď už bývalému) předsedovi politického klubu byli Ghanci velmi vděčni a poslali mu do sněmovny děkovný dopis a přijeli ho i navštívit, aby jim ukázal Poslaneckou sněmovnu. Oni netušili, že to byl jen turista. Mysleli si, že je to ředitel firmy a předseda poslaneckého klubu vládní partaje jednoho středoafrického státu.

No a když se vrátil, pomohl jen kamarádovi Rigovi. Kterému nepřející česká justice zablokovala účty, aby nemohl vytunelovat své firmy, které už byly v konkursu. A protože byl náhodou v Pardubicích na návštěvě u maminky (kam přijel ze svého semilského bydliště, kde pro změnu bydlí u sestry, aby tu i nadále mohl vést socialistickou kandidátku v libereckém kraji), poslal Rigových 50.000 dolarů soudruhům do Ghany. Něco přes milión korun, měl je v kapsičce u vestičky.

"Po nechutném politickém boji, v němž karty rozdávají zloději a podvodníci," jak se vyjádřil liliový Kraus, a "dokud se všechny okolnosti této uměle vytvořené kauzy neobjasní" se jako ctitel politické kultury rozhodl vycouvat ze svých funkcí.

Nic neudělal! Jen drobný podvod s podpisem na půlmiliardovém kontraktu. Potom provedl jednu peněžní transakci, která spadá do kategorie podezřelých transakcí, jak ji definuje zákon proti praní špinavých peněz. No a přitom pomohl kamarádovi Rigovi, když mařil uplatnění pohledávek svých věřitelů.

Jak pravil premiér Paroubek: "Pro mě skutečně nemá žádnou cenu svědectví odsouzeného zločince." (Tak se mluví o kamarádovi soudruha?) Pro mě zase nemá žádnou cenu slovo neodsouzeného podvodníka!

Sobota 14. ledna 2006

Škodaže nejsem miliardář, britská královna, prezident ČSA, surový policajt nebo předseda poslaneckého klubu. Ale zato si vždycky po zápisu do svého deníčku mohu říci:

"Tak jsem byl dneska zase celej den poctivej!"
*********************************

Komentář 2006:
Heslo nejchytřejších není mít, ale žít. :
Autor: Sch.ekonom
Čili ne vlastnit,  ale ovládat. Nikdo vám nemůže sebrat co nemáte. To je ovšem hodně vysoká hra.  Ke spokojenému životu nepotřebujete ani aby vám patřily spoďáry co nosíte. Nic nemít, ale ovládat je lepší než vlastnit třeba důl. Byli tací, kteří si mysleli, že díru v zemi jim nikdo nemůže vzít. Jak šeredně se mýlili ! 
***************

Perly Moby Dicka můžete s desetiletým odstupem shlédnout v Hospůdce u hřbitova pod štítkem Moby Dick. (Tedy společně s čerstvými zápisky.) Zde se nachází i vůbec první Mobbyho zápisky z apríle 2000.

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Kdo je kdo v Českých Textárnách – verze z dubna 2003

Podněty, připomínky, upřesnění, protesty a jiné výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .

Předem dík!
>>:)) Moby Dick

Žádné komentáře: