pátek 4. června 2010

MOBY DICK: Cílený protiarabský útok

Muslimky mají problémy s hranolky, muslimové nesmějí nosit kondomy...

**************************************************************

Neděle 30. května 2010


BP se podařilo utěsnit průnik ropy na dně Mexického zálivu, avšak ne zcela. Vlastně skoro vůbec. Kritice, že stále únik ropy nezakázal, čelí hlavně prezident Obama.


Ej,já-fiala,jé-kul dochrchlává. Katla zatím sbírá síly.


Voby v Česku vyhrála ČSSD s tak malým náskokem, že se to rovná porážce. Předseda Jiří Paroubek odstoupil. Odstoupilo hodně dalších předsedů. Třeba Cyril Svoboda - protože se potopila lidovecká lodička. Nejspíš jste se málo modlili! Zemanovec Zeman se jako správný starý jezevec vrátil ke svým stromům na Vysočině. Liška zelený vlastně taky odstoupil, ale nikdo si toho nepovšiml... Kdo ještě? Jo - Pavel Bém odstoupil z čela pražské ODS, ale to se nepozná, neb primátorem zůstává až do podzimních komunálních voleb.


Zafungovalo také kroužkování. Třeba u ODS byl vykroužkován Ivan Langer, zato ze 17. místa na pražské kandidátce postoupil Marek Benda.


Přirození spojenci ODS a TOP 09 trochu nedůvěřivě koukají na toho třetího, který jim zbyl do mariáše.


Pondělí 31. května 2010 V Československu byla provedena měnová reforma (1953)


Česká koruna prudce posílila. Presumptivní pravicová trojkoaliční vláda chce šetřit. Ne ve Velké Británii, Lotyšsku, Řecku, Španělsku nebo Německu. V Česku!

Uvidíme. Věci veřejné by chtěly ministerstvo vnitra, zatímco Věci veřejné hodlají zavést na úplně všechno referendum. Věci veřejné by ještě chtěly přesunout 10mld. z vojenského rozpočtu do školství. Hodlají totiž splnit tento svůj předvolební slib....


Současná dočasná česká vláda jednomyslně schválila systém studentského spoření, půjček a grantů, které umožní budoucí vládě zavést školné na vysokých školách. Lépe řečeno - které umožní, aby si studenti mohli financovat svá studia o něco lépe než dnes. Protože - kdo by tomu věřil? ani doteď, ba dokonce ani za socialismu! nebylo študování úplně zadarmo...


Ústavní soud zamítl stížnost Dělnické strany, kterou podala na své soudní rozpuštění, a ta tak definitivně končí.

Izraelské námořnictvo se v noci střetlo s mezinárodní flotilu, která se navzdory izraelskému zákazu snažila proniknout do teroristy Hamasu ovládaného Pásma Gazy. Když se izraelské námořnictvo snažilo provést inspekci lodí, mířících do teroristické entity, byla na ně zahájen útok různými předměty a palba. Vojáci v sebeobraně palbu opětovali. Bylo zraněno několik vojáků, z toho 1 těžce, a dle izraelských zdrojů zahynulo 10 osob na palubě narušitelských lodí. Izraelské obranné síly v tiskovém prohlášení útok na námořníky, kteří se snažili provést inspekci lodí, označily za "připravený lynch".

Web České noviny (ČTK) informuje s titulkem "Až 16 mrtvých při izraelském útoku na flotilu s pomocí pro Gazu".

Izrael vyjadřuje lítost nad ztrátou životů, ve kterou vyústil střet mezi izraelským námořnictvem a flotilou, která se pokusila přistát v Gaze. Konfrontaci bylo možné předejít, kdyby organizátoři flotily uposlechli opakovaných výzev přemístit pomoc prostřednictvím OSN přes území Izraele nebo Egypta spíše než plánovat politickou a mediální senzaci. Izraelský ministr obrany Ehud Barak se vyjádřil o plné odpovědnosti organizátorů plavby flotily do Gazy za situaci, která nastala a také za oběti na životech.

Odstoupil německý prezident Horst Köhler. Prořekl se totiž, že německé vojenské síly mohou být nasazeny v zahraničí i na podporu hospodářských zájmů německých firem... Vždyť to víme! A nejen německé síly! No ano, víme, ale nemluvíme o tom...

Úterý 1. června 2010, 60. Den dětí celého světa, před 25 lety přibyl Gustáv Husák do Moskvy, kde se sešel se soudruhem Gorbačovem


Titulky českých novin k incidentu před Gazou variují nadpis zprávy ČTK: Izrael zaútočil na flotilu s charitou pro Gazu. Libové noviny vylepšily titulek na "Izrael rozstřílel flotilu aktivistů mířících do Gazy"... Počet mrtvých stoupá na 19 a pak až na 25. Nakonec klesl na deset.


Většina vybavení a zboží na palubě lodí byla již překontrolována. Náklad obsahoval prošlá léčiva, další léky byly smíchány. Většina vybavení je ve špatném stavu. Náklad je předáván na hraničním přechodu do Gazy. Ukazuje se, že podstatou plavby nebyla pomoc - na tu by stačila jediná loď bez kanonenfutru lidskomilných aktivistů, ale skutečně provokace.

Tak Cyril Svoboda sice "rezignoval", ale ještě musí "dokončit předsednickou agendu", a to až do celostátního sjezdu, který je ale už za tři týdny. Ono je to jako s tou vládou, když rezignuje, ale prezident ji pověří, aby do jmenování nové vlády ještě vykonávala svou funkci. No a u lidovců pověřil Cyrila výkonem funkce sám Cyril. Nebo Bůh ví kdo.

Věci veřejné nakonec ve vládě vůbec být nemusejí. Věci veřejné se na své budoucí kroky zeptají v elektronickém referendu svých příznivců, tzv. "véčkařů".
Koruna klesla...

Socialistická hejtmanka Emmerová to řekla svým voličům rovnou "Proplácení (zdravotnických) poplatků byla ze strany (socialistického vedení) krajů určitá vstřícnost, občané si to asi ne vždy uvědomovali a tu vstřícnost neocenili."

Prostě, nevolili jste nás, holoubkové, nu a my vám teď tedy taky nasereme! A to už od 1.7, pokud možno, i když krajské volby snad ještě neproběhly? A Evropská unie zatím jen zahrozila, totiž řekla, že když by se mělo z veřejných rozpočtů platit jen něco - tak to by se už mělo platit všecko!


V Česku probíhala rozsáhlá ruská špionáž. Nejzprofanovanějších ruských špionů jsme se už zbavili.


Středa 2. června 2010

Předseda Senátu Přemysl Sobotka, který je právě na návštěvě Izraele, předesl v Knesetu projev, ve kterém prohlásil, že akce při níž měla flotila připlout do Gazy, byla cílená provokace. Podle jeho slov, mnozí v Evropě mají stejný názor, ale neodvažují se ho veřejně projevit. Předseda Knesetu Ruby Rivlin poděkoval Přemyslovi i celému českému národu za "desetiletí trvající vřelost vůči Izraeli a podporu českého vedení při každé příležitosti".

Zbytek Evropy a Ameriky kvůli izraelskému zásahu běsní. Jen viceprezident USA Joe Biden má, jako bývalý dobrovolník v IDF, na věc zcela český, netelevizní, názor.

V Česku hrozí čínská špionáž. A to technologická špionáž a to nejen Česku, ale celému NATO.


Radek John přestal blufovat. Nadále bude bude jednat zodpovědně. Je to prý reakce na to, že jako reakce na jeho žvástání oslabila pozice koruny. Takže už je skoro jisté, že budou zdaněny poslanecké benefity.

Čtvrtek 3. června 2010

Šéfredaktor redakce zpravodajství ČT Michal Petrov požaduje, aby ministr zahraničí Jan Kohout jménem České republiky u Izraele protestoval proti tomu, že novináři České televize byli zadrženi a vyhoštěni. A taky jim izraelští vojáci sebrali kamery. (Kdo je asi zaplatí?)

"Rád bych připomněl, že byl zavražděn jako symbol, jako katolický kněz. Nebyl zabit jen jako osoba, ale šlo o symbolické zasažení toho, co představoval. Připomenout si ho během roku věnovaného kněžím, má velký význam. Připomíná nám všem, že následování Krista může vést k tomu, že prolijeme svou vlastní krev." (Biskup Luigi Padovese, apoštolský vikář Anatolie, předseda Turecké biskupské konference, v únorovém rozhovoru pro rádio Vatikán. Hovořil tehdy o Andreovi Santoro, který byl před čtyřmi lety zavražděn ve svém kostele v tureckém Trabzonu.) Mons. Padovese byl dnes zavražděn sám. Byl ubodán svým řidičem, jakýmsi Kurdem, který už několik dnů vykazoval známky deprese a zmatení - možná po četbě tureckých novin.

ODS trvá na tom, že bude mít svého ministra financí. Kalousek je podle ní asi příliš svázán - s bývalými lidovci? Ne! S Mirkem Topolánkem. Fajn, jenomže ódéeska žádného vážného kandidáta nemá. Kocourkovi se nechce a Drobil toho ještě moc nenadrobil. Ale nejsilnější strana má přece PRÁVO na nejdůležitějšího ministra - i kdyby samotná jeho osoba byla slabá...


Pátek 4. června 2010

Zdarmé noviny otiskly recenzi na druhý film, který je pokračováním známého amerického seriálu pro starší dívky a pokročilé. Titulek: "Sex ve městě jako pomsta New Yorku za 11. září." Děj múvíčka se totiž odehrává v Abú Dhabí, a ukazuje se v něm, že arabský svět je jiný než ten v NY. "Nesmí se tu líbat na pláži, svlékat, nosit kondomy..." Dokonce ženy v nikábu mají problém propracovat se do porce hranolek! "Za povrchním příběhem o výletu čtyř Newyorčanek se skrývá naprostý odsudek muslimských společností." Což je špatně. "Ne, neříkáme, že jsou ideální (ta naše ostatně také ne), nicméně otázkou je, proč "nevinná" komedie protiarabský útok použila." To je skutečně, otázkou, Josefe Rubeši, jestli jste reinkarnací neuvěřitelného kreténa Jana Klimenta, recenzenta Rudého práva, anebo jestli jste tak blbej od přirození.

Americká provokace však narazila v Emirátech, kde film zakázali...


"Na základě společného prohlášení Občanské demokratické strany, strany TOP 09 a strany Věci veřejné jsem se rozhodl požádat vás, abyste vedl jednání, jejichž cílem je ustavení vlády s většinovou podporou. Očekávám, že mne budete do dvou týdnů informovat o průběhu a výsledcích vašeho vyjednávání, abych se mohl rozhodnout o dalším ústavním postupu." (Prezident Václav Klaus vybízí Petra Nečase k jednání o vládě.)

Socani se zlobí, že Klaus porušil "ústavní zvyklosti" a vyjednáváním o vládě nepověřil pověřeného vedoucího socdem Bohuslava Sobotku. Přičemž zde je "ústavní zvyklostí" vždy jen to, k čemu se konkrétní prezident v konkrétní situaci rozhodne. Poprvé porušil "ústavní zvyklosti" prezident Edvard Beneš, když nepověřil sestavením vlády - vůdce nejsilnější partaje z posledních předválečných voleb soudruha Konráda Henleina. Ten měl tehdy skutečně velice slabou koaliční hodnotu. Tedy vnitrostátně...

Nejspíš skutečně porostou daně. Vypadá to na sjednocení na výši té základní daně, totiž zrušení daně snížené. Přesněji - místo 10 bude na potraviny daň 19 %. Ale jen toto asi stačit nebude.

Sobota 5. června 2010

Upřesňující žena Moby Dicka: "Nu jo, vždyť jsme si to zvolili, ne? Jinak by ty daně byly 120 %!!!"

************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Předem dík! >>:)) Moby Dick

8 komentářů:

STK řekl(a)...

Není Sobotka jako Sobotka...

Moby Dick řekl(a)...

Ale všichni to jsou stejně příbuzní z Vysočiny. Od Havlíčkovy Borové a okolí...

informace řekl(a)...

Moby Dicku,
nenapsal jste nic o dvoudenním setkání kancléřky Merkelové s ruským prezidentem Medvedevem na zámku v Messsebergu. Evropská media o tom téměř nepsala, jen ruské noviny a hlavně televize vyzdvihovaly význam těchto velmi intenzivních pohovorů. Evropská media psala hlavně o dosažení dohody, pokud jde o sankce proti Iránu. Z ruské strany se zase zdůrazňoval vyznam "baličku" o společné evropské bezpečnosti, který Medvedev předložil Merkelové. Navrhl ustavení společné komise na projednávání důležitých otázek mezinárodní situace a společné bezpečnosti.
O čem všem se hovořilo během techto dvou dnů, věnovaných hlavně současné situaci, nebylo řečeno nic určitého, ale, jak naznačila ruská televize, jednalo se také o turecko-izraelské krizi.
Medvedevův balíček Merkelová příští týden předloží partnerům EU.

http://www.gazeta.ru/politics/2010/06/05_a_3380731.shtml

Moby Dick řekl(a)...

Milá zlatá informace,
nemohu skutečně psát o všem, co se děje. Snažím se vždy zachytit jednu hlavní linii týdne, a té se věnuji především. Pokud zachytím něco dost kuriozního, zachytím to taky, ale stručnější zprávy jsou lepší. I redaktor Neviditelného psa pan Wagner vrčí, když má redigovat sedmistránkovej článek...

Já vám silně děkuji za dublování, ba triplování anebo dokonce desateronásobné doplňování mého deníčku. Ukazuje se, že možnost svobodného přidávání komentářů naplňuje mé naděje, se kterými jsem se přidal do projektu kolegy Šamana.

Osa Rusko-Německo se začíná nějak podezřele posilovat, to nikdy nedělalo dobře malým evropským národům, díky za doplnění!

informace řekl(a)...

Moby Dicku,
napsala jsem to hlavně proto, že noviny byly příliš soustředěné na události u izraelského pobřeží a vůbec o tom nepsaly. Ani ty německé se o tom zvlášť nerozšiřovaly. Zatímco na př. ruská televize o tom vysílala dlouhé záběry, Medvedev s Merkelovou u oběda, na večeři, na procházce, a stále spolu diskutovali. Nakonec jsem viděla, že Angela z toho byla nějak utahaná, sotva vláčela nohy. A ruský komentátor se nakonec radoval, že Rusko se vždy s Německem nejlépe domluví.
Proto jsem to sem dala, ne abych doplňovala, co tu chybí, ale abych na tu událost upozornila. Zřejmě se o tom bude mluvit příští týden.

informace řekl(a)...

Předcházím Vás, Moby Dicku, se zprávami. Ale nevím, kam bych to měla dát. Nechci Vám absolutně dělat konkurenci. Přísahám.
Ve španělském Sitges blízko Barcelony se koná tajná roční schůze mocných Bilderberg Group.
Učastníci
BEL Davignon, Etienne F. Honorary Chairman, Bilderberg Meetings; Vice Chairman, Suez Tractebel
DEU Ackermann, Josef Chairman of the Management Board and the Group Executive Committee, Deutsche Bank AG
USA Alexander, Keith B. Director, National Security Agency
GRC Alogoskoufis, George Member of Parliament
USA Altman, Roger C. Chairman and CEO, Evercore Partners, Inc.
GRC Arapoglou, Takis Chairman and CEO, National Bank of Greece
TUR Babacan, Ali Minister of State and Deputy Prime Minister
GRC Bakoyannis, Dora Minister of Foreign Affairs
NOR Baksaas, Jon Fredrik President and CEO, Telenor Group
PRT Balsemão, Francisco Pinto Chairman and CEO, IMPRESA, S.G.P.S.; Former Prime Minister
FRA Baverez, Nicolas Partner, Gibson, Dunn & Crutcher LLP
ITA Bernabè, Franco CEO Telecom Italia SpA
SWE Bildt, Carl Minister of Foreign Affairs
SWE Björklund, Jan Minister for Education; Leader of the Lìberal Party
CHE Blocher, Christoph Former Swiss Counselor; Former Chairman and CEO, EMS Group
FRA Bompard, Alexandre CEO, Europe 1
USA Boot, Max Jeane J. Kirkpatrick Senior Fellow for National Security Studies, Council on Foreign Relations
AUT Bronner, Oscar Publisher and Editor, Der Standard
FRA Castries, Henri de Chairman of the Management Board and CEO, AXA
ESP Cebrián, Juan Luis CEO, Grupo PRISA
BEL Coene, Luc Vice Governor, National Bank of Belgium
USA Collins, Timothy C. Senior Managing Director and CEO, Ripplewood Holdings, LLC
GRC David, George A. Chairman, Coca-Cola Hellenic Bottling Co. (H.B.C.) S.A.
GRC Diamantopoulou, Anna Member of Parliament
ITA Draghi, Mario Governor, Banca d'Italia
USA Eberstadt, Nicholas N. Henry Wendt Scholar in Political Economy, American Enterprise Institute for Public Policy Research
DNK Eldrup, Anders President, DONG Energy A/S
ITA Elkann, John Chairman, EXOR S.p.A.; Vice Chairman, Fiat S.p.A.
DEU Enders, Thomas CEO, Airbus SAS
ESP Entrecanales, José Manuel Chairman, Acciona
AUT Faymann, Werner Federal Chancellor
USA Ferguson, Niall Laurence A. Tisch Professor of History, Harvard University
IRL Gleeson, Dermot Chairman, AIB Group
USA Graham, Donald E. Chairman and CEO, The Washington Post Company
NLD Halberstadt, Victor Professor of Economics, Leiden University; Former Honorary Secretary General of Bilderberg Meetings
NLD Hirsch Ballin, Ernst M.H. Minister of Justice
USA Holbrooke, Richard C. US Special Representative for Afghanistan and Pakistan
NLD Hommen, Jan H.M. Chairman, ING N.V.
INT Hoop Scheffer, Jaap G. de Secretary General, NATO
USA Johnson, James A. Vice Chairman, Perseus, LLC
USA Jordan, Jr., Vernon E. Senior Managing Director, Lazard Frères & Co. LLC
FIN Katainen, Jyrki Minister of Finance
USA Keane, John M. Senior Partner, SCP Partners; General, US Army, Retired
USA Kent, Muhtar President and CEO, The Coca-Cola Company
GBR Kerr, John Member, House of Lords; Deputy Chairman, Royal Dutch Shell plc
DEU Klaeden, Eckart von Foreign Policy Spokesman, CDU/CSU
USA Kleinfeld, Klaus President and CEO, Alcoa Inc.
TUR Koç, Mustafa V. Chairman, Koç Holding A.S.
DEU Koch, Roland Prime Minister of Hessen
TUR Kohen, Sami Senior Foreign Affairs Columnist, Milliyet
USA Kravis, Henry R. Senior Fellow, Hudson Institute, Inc.
INT Kroes, Neelie Commissioner, European Commission
GRC Kyriacopoulos, Ulysses Chairman and Board member of subsidiary companies of the S&B Group
FRA Lagarde, Christine Minister for the Economy, Industry and Employment
INT Lamy, Pascal Director General, World Trade Organization
PRT Leite, Manuela Ferreira Leader, PSD
ESP León Gross, Bernardino General Director of the Presidency of the Spanish Government
DEU Löscher, Peter CEO, Siemens AG

informace řekl(a)...

GBR Mandelson, Peter Secretary of State for Business, Enterprise & Regulatory Reform
INT Maystadt, Philippe President, European Investment Bank
CAN McKenna, Frank Former Ambassador to the US
GBR Micklethwait, John Editor-in-Chief, The Economist
FRA Montbrial, Thierry de President, French Institute for International Relations
ITA Monti, Mario President, Universita Commerciale Luigi Bocconi
ESP Moratinos Cuyaubé, Miguel A. Minister of Foreign Affairs
USA Mundie, Craig J. Chief Research and Strategy Officer, Microsoft Corporation
CAN Munroe-Blum, Heather Principal and Vice Chancellor, McGill University
NOR Myklebust, Egil Former Chairman of the Board of Directors SAS, Norsk Hydro ASA
DEU Nass, Matthias Deputy Editor, Die Zeit
NLD Beatrix, H.M. the Queen of the Netherlands
ESP Nin Génova, Juan Maria President and CEO, La Caixa
FRA Olivennes, Denis CEO and Editor in Chief, Le Nouvel Observateur
FIN Ollila, Jorma Chairman, Royal Dutch Shell plc
GBR Osborne, George Shadow Chancellor of the Exchequer
FRA Oudéa, Frédéric CEO, Société Générale
ITA Padoa-Schioppa, Tommaso Former Minister of Finance; President of Notre Europe
GRC Papahelas, Alexis Journalist, Kathimerini
GRC Papalexopoulos, Dimitris Managing Director, Titan Cement Co. S.A.
GRC Papathanasiou, Yannis Minister of Economy and Finance
USA Perle, Richard N. Resident Fellow, American Enterprise Institute for Public Policy Research
BEL Philippe, H.R.H. Prince
PRT Pinho, Manuel Minister of Economy and Innovation
INT Pisani-Ferry, Jean Director, Bruegel
CAN Prichard, J. Robert S. President and CEO, Metrolinx
ITA Prodi, Romano Chairman, Foundation for Worldwide Cooperation
FIN Rajalahti, Hanna Managing Editor, Talouselämä
CAN Reisman, Heather M. Chair and CEO, Indigo Books & Music Inc.
NOR Reiten, Eivind President and CEO, Norsk Hydro ASA
CHE Ringier, Michael Chairman, Ringier AG
USA Rockefeller, David Former Chairman, Chase Manhattan Bank
USA Rubin, Barnett R. Director of Studies and Senior Fellow, Center for International Cooperation, New York University
TUR Sabanci Dinçer, Suzan Chairman, Akbank
CAN Samarasekera, Indira V. President and Vice-Chancellor, University of Alberta
AUT Scholten, Rudolf Member of the Board of Executive Directors, Oesterreichische Kontrollbank AG
USA Sheeran, Josette Executive Director, UN World Food Programme
ITA Siniscalco, Domenico Vice Chairman, Morgan Stanley International
ESP Solbes, Pedro Vice-President of Spanish Government; Minister of Economy and Finance
ESP Sophia, H.M. the Queen of Spain
USA Steinberg, James B. Deputy Secretary of State
INT Stigson, Bjorn President, World Business Council for Sustainable Development
GRC Stournaras, Yannis Research Director, Foundation for Economic and Industrial Research (IOBE)
IRL Sutherland, Peter D. Chairman, BP plc and Chairman, Goldman Sachs International
INT Tanaka, Nobuo Executive Director, IEA
GBR Taylor, J. Martin Chairman, Syngenta International AG
USA Thiel, Peter A. President, Clarium Capital Management, LLC
DNK Thorning-Schmidt, Helle Leader ofThe Social Democratic Party
DNK Thune Andersen, Thomas Partner and CEO, Maersk Oil
AUT Treichl, Andreas Chairman and CEO, Erste Group Bank AG
INT Trichet, Jean-Claude President, European Central Bank
GRC Tsoukalis, Loukas President of the Hellenic Foundation for European and Foreign Policy (ELlAMEP)

informace řekl(a)...

TUR Ugur, Agah CEO, Borusan Holding
FIN Vanhanen, Matti Prime Minister
CHE Vasella, Daniel L. Chairman and CEO, Novartis AG
NLD Veer, Jeroen van der Chief Executive, Royal Dutch Shell plc
USA Volcker, Paul A. Chairman, Economic Recovery Advisory Board
SWE Wallenberg, Jacob Chairman, Investor AB
SWE Wallenberg, Marcus Chairman, SEB
NLD Wellink, Nout President, De Nederlandsche Bank
NLD Wijers, Hans Chairman, AkzoNobel NV
GBR Wolf, Martin H. Associate Editor & Chief Economics Commentator, The Financial Times
USA Wolfensohn, James D. Chairman, Wolfensohn & Company, LLC
USA Wolfowitz, Paul Visiting Scholar, American Enterprise Institute for Public Policy Research
INT Zoellick, Robert B. President, The World Bank Group
GBR Bredow, Vendeline von Business Correspondent, The Economist (Rapporteur)
GBR McBride, Edward Business Editor, The Economist (Rapporteur)