pátek 24. května 2013

MOBY DICK: Zajímavé a statečné činy

Augsburská zombie, kliková hřídel zla, summýš Zelených Khmérů, obecná frustrace a podvodná EU
***************************************************
(Dny od pondělka do pátku jsou trochu výš)


Sobota 18. května

"Přiznám se, že neuznávám lidi, aspirující na vysokoškolské pedagogy, kteří na Prague Pride drží transparent s nápisem »Katolické buzny zdraví Bátoru«. (Mlhoš Zeman, takto prezident zemitého českého lidu, se vyžvejkl, co mu vadí na profesuře Martina C. Putny.)
Skutečně, zdravit Ladislava Bátoru,  generálního exředitele nakladatelství Artia (1993–1994, nyní v likvidaci), exgenerálního ředitele společnosti provozující hotely Junior centrum (2004–2006, správce majetku bývalého SSM, nyní v likvidaci), exvedoucího ve firmě Hypo-consult (2006–2007, nyní v likvidaci), expředsedu představenstva státního Škodaexportu (2007–2008, nyní PA export v konkurzu), exekonomického poradce a exředitele personálního odboru ministerstva školství (nyní v neschopnosti), není vhodné. Košer rovněž není vyzdvihovat Bátoru jako obránce českých národních zájmů, když byl Českým helsinským výborem (květen 2011) označen za "prokazatelně svázaného s českou ultrapravicí, otevřeně se hlásící k ideám netolerance, xenofobie“; Amnesty International, Český helsinský výbor, občanského sdružení ROMEA, Rada vlády pro záležitosti romské menšiny a IQ Roma Servis ho označili za "člověka, napojeného na lidi z neonacistické scény, kteří popírají židovský holokaust"; ve zprávě o stavu antisemitismu v ČR za rok 2010, kterou zveřejnila Federace židovských obcí, byla jím vedená iniciativa D. O. S. T. charakterizována jako "poměrně nebezpečný fenomén, nejen pro české Židy, ale pro celý demokratický vývoj ČR". Je ovšem fakt, že pan Bátora taková hodnocení odmítnul jako "veřejně šířená zlovolná, nepodložená, ba lživá a vpravdě extremistická tvrzení,“ a na jeho stranu se postavil i pan prezident republiky Václav Klaus. A teď ho pozdravují i katolické buzny.

Žena Moby Dicka: "Což se nelíbí katolickým fundamentalistům."
Mrtvá Kočka: "Když seš katolík, tak musíš být fundamentalista. Jinak bys nebyl ten správný katolík."
Žena Moby Dicka: "Jako pro fundamentalisty není katolíkem buzna."

Bavorský Augsburg přivítal již 64. Sudetoněmecké dny.
"Neexistuje kolektivní vina. To zlé i to dobré pochází vždy od jednotlivce. Je jedno, zda se jedná o Syřany, Armény nebo krymské Tatary, Srby, Chorvaty nebo jiné." (David Vondráček, český dokumentarista, při převzetí Ceny za lidská práva, kterou od landsmanšaftu získal za sérii pěti dokumentů o poválečném dění v Československu.) "Není přípustné někoho vyhnat z domova kvůli snaze zbavit se údajného kolektivního zla."
Žena Moby Dicka: "Zejména, když se nejedná o Syřany, Armény nebo krymské Tatary, Srby, Chorvaty, ale sudetské Němce."
"Jeho filmy jsou oproštěné od všech nacionálních klišé, která jsou na obou stranách bohužel stále přítomna." (Bernd Posselt, mluvčí landsmanšaftu.)
Mrtvá Kočka: "Krom těch nacionálních klišé, jako je název lžidokumentu »Zabíjení po česku«."
"David Vondráček svou prací napomohl tomu, že současní obyvatelé České republiky otevřeli oči před zločiny svých rodičů a prarodičů." (Franz Pany, předseda Sudetoněmeckého landsmanšaftu.)
Žena Moby Dicka: "Vy hovado, mého tatínka vaši rodiče a prarodiče zavřeli a babičku zavraždili! Moji předci vás nezabíjeli!"
Mrtvá kočka: "Chyba!"

Na krátkou pracovní a přátelskou návštěvu zavítala do  Městského státu Vatikán německá kancléřka. Anděla Merkel je sice dcerou luteránského pastora, ale papež František je i pro ni Svatým otcem. Rozhovor obou státníků trval padesát minut a byly v něm probrány otázky společného zajmu:
"Hovořili jsme o globalizaci a Evropské unii, o roli Evropy ve světě. Upozornila jsem na to, že je nutné stále upevňovat základy našich společností a pečovat o ně. V této souvislosti podle mého názoru náleží katolické církvi ústřední úloha. Papež František zdůraznil, že svět potřebuje silnou a spravedlivou Evropu. V tomto smyslu to pro mne byla velice povzbuzující diskuse.“ (Anděla Merkel, kancléřka, SRN.)
Žena Moby Dicka: "Što éto takóje »ústřední úloha katolické církve« a »silná a spravedlivá Evropa«?"
Mrtvá Kočka: "Čtvrtá říše římská národa německého."
Moby Dick: "To je důvod vystoupit z EU."

Včera přibyl do Ruska na třídenní pracovní návštěvu Pan Ki-mun (OSN, generální tajemník). V hlavním městě světového sportu Soči byl přivítán Vladimirem V. Putinem (Car-prezident, RF), který na místě kontroluje průběh stavby sportovních zařízení. Rovněž se setkal se Sergejem Lavrovem (ministr zahraničí, RF). V této době, kdy Valné shromáždění OSN většinou hlasů přijalo "dost spornou rezoluci" (dle Hlasu Ruska), která označuje Národní koalici syrských revolučních a opozičních sil za "legitimní zástupkyni“ syrského národa a "neopodstatněně kritizuje"* režim Bašára Asada, je třeba pracovat na svolání nové mezinárodní konference, kde by se na jednáních sešly všechny zúčastněné strany. Což je, dle generálního tajemníka OSN, "unikátní možností, která nesmí být promarněna".
*Neoprávněná kritika: Za dva roky "vnitrostátního řešení sporů" 70.000 mrtvých, 2 miliony vnitřních uprchlíků a milion uprchlíků v zahraničí.

 A kdože by na té konferenci měl být?
"Rusko má za to, že dnes je tím hlavním pochopit, kdo je ochoten zúčastnit se této konference za syrské znepřátelené strany. Bez toho nic nesvedeme. Dalším úkolem je okruh účastníků z jiných zemí. Vycházíme z toho, že všichni, kdo se zúčastnili loňské červnové ženevské schůzky, mají být pozváni. Velkou chybou byla tenkrát absence v Ženevě Íránu a Saúdské Arábie. Myslím, že všichni sousedé Sýrie mají být pozváni na tuto konferenci." (Sergej Lavrov, ministr zahraničí, RF).
Žena Moby Dicka: "Všechny sousední státy? Tedy i Izrael? To že by arabské státy a OSN připustily???"
Mrtvá Kočka: "Podle Ruska sousedí se Sýrií nejspíš – Palestina."
Moby Dick: "A hlavně samotné Rusko – jakožto středomořská velmoc…"

Severní Korea odpálila demonstrativně tři rakety krátkého doletu (120 km) ze svého východního pobřeží. Dopadly do mezinárodních vod.
120 km? To nic není. Krátký dolet. Jako ze syrského území na tureckou část Kypru. Nebo ze syrského území do Jeruzaléma.
Žena Moby Dicka: "Proč v souvislosti se severokorejskými raketami zmiňuješ Sýrii?"
Mrtvá Kočka: "Protože při Válce raket, kdy libanonský Hizballáh ostřeloval izraelské území, sekundovali arabským naciteroristům severokorejští raketoví odborníci."
Žena Moby Dicka:"Proč v souvislosti s Hizballáhem zmiňuješ Sýrii?"
Mrtvá Kočka: "Protože tato naciarabská vládní libanonská strana je placena a vyzbrojována syrskými arabskými socialisty."

Pro ohrožené turisty uzavřel Izrael na Golanských výšinách vyhlídkové plošiny nad syrskou Kunejtrou v pásmu Nikoho, které kontrolují bezpečnostní síly OSN.
Žena Moby Dicka: "Přesněji nad pásmem, které kontrolují syrští vzbouřenci."
Mrtvá Kočka: "Jimž jednotky OSN slouží jako lidské štíty a zdroj pro těžbu výkupného."

V Římě vyšlo do ulic tisíce odborářů a revolučních marxleninských komunistů, kteří tradičně pod rudými prapory tradičně protestovali proti nedávno slepené italské vládě. Její předseda Enrico Letta se prý příliš "neposunul" ve tvorbě nových pracovních míst. Italský lid je frustrován nezaměstnaností a chudobou.

Zdá se, že US vláda věděla o "šikaně" republikánských občanských sdružení včetně Tea Party, když jim Federální daňový úřad (IRS) neposkytoval daňové úlevy. Tak jako demokratům. Teď tento skandál vyšetřuje Kongres.
Mrtvá Kočka: "Žádné daňové úlevy! Pak nebude ani šikana, ani skandály."

21 frustrovaných fundamentálních muslimů zabito na severovýchodě Nigérie. Od čtvrtka zde probíhá vyčišťovací operace proti frančízám Al-Kejdy, jako například Boko Haram a Ansaru. V oblasti je vyhlášen výjimečný stav.

Neděle 19. května 2013

Televizní pořad Otázky Václava Moravce se opět stal hybatelem politického dění. Tentokrát v Praze.
"Je nutné okamžitě přistoupit k činům. Naší povinností je přece odpovědnost vůči Pražanům.“ (Tomáš Hudeček, TOP 09, první náměstek Bohuslava Svobody (ODS), primátora Prahy.) "Činem" má být vypovězení koaliční smlouvy s ODS. "Řešení nespatřuji v drastickém snižování výdajů klíčových oblastí, ale ve smysluplném a úsporném nakládání s majetkem a vytváření takových investic, které budoucím představitelům města přinesou dlouhodobé příjmy. Nehodláme po sobě zanechat spálenou zemi jako minulé vedení.“
Žena Moby Dicka: "»Spálená země«, kde jsem to jen slyšela?"
Za Hudečkem pevně stojí jeho soustraníci z TOP 09  – včetně nevyššího vedení – a jeho kroky podporují.
Mrtvá Kočka: "A iniciují."
Pan TOPnáměstek pravil, že má koaliční nabídky od "jiných stran", konkrétně od sociální demokracie.
Žena Moby Dicka: "Jasně, už vím, kde jsem to slyšela!"

"Vypovídání koaliční smlouvy přes média je »zajímavý a statečný čin«. Normální slušní lidé a koaliční partneři to dělají na osobním jednání koaličních partnerů. Vyvolalo to ve mě opravdu hluboký údiv k tomu, co je skutečně možné." (Bohuslav Svoboda, ODS, primátor, Prahy.) Důvody pana prvního náměstka k vypovězení smlouvy jsou podle něj "snůškou nepravd".
"Je to pláč blázna, který je frustrován." (Lékařská diagnóza Bohuslava Svobody od faktického vládce TOP 09 a premiéra české vlády, totiž Miroslava Kalouska, jinak TOP 09.)
Žena Moby Dicka:"Tak odtud vítr věje!"

Do Prčic(e) šlo letos jenom 19.217 lidí.
Mrtvá Kočka: "Ale všichni se nakonec vrátili."

"Pokud pan prezident opovrhuje akademickými svobodami, existuje reálné riziko, žebrzy začně opovrhovat i svobodami občanskými. TOP 09 je připravena zmobilizovat všechny občanské síly k tomu, aby se mu to nepovedlo." (Miroslav Kalousek, TOP 09, místopředseda, se přidává k pátečnímu vyjádření svého šéfa..)
"Za nepochopitelného mlčení ODS ke kauze »buznám nepatří profesura« vzniká protiprezidentská koalice na ose ČSSD-TOP 09" (Žena Moby Dicka.)
"To, že prezident jmenuje profesory, je reliktem z dob Rakouska-Uherska, ale ani císař pán si nedovolil rozkládat akademické svobody tak, jako nyní Zeman. Prezident má jasně dané pravomoci. Ty nesmí překračovat. Pokud jasně neřekneme, kde má hranice, může příště začít stejně zasahovat do nezávislosti soudců." (Jiří Pospíšil, ODS, místopředseda, zachraňuje pověst ODS jako pravicové strany, která dbá o občanské svobody.)
"Pan prezident by udělal nejlépe, kdyby své stanovisko k odmítavému postoji jmenovat profesorem Martina C. Putnu netajil a neprodleně sdělil veřejnosti. Důvody musí být důvěryhodné, jinak se vystavuje oprávněné kritice oklešťování akademických svobod. Politické aktivity mezi ně rozhodně nepatří." (Petr Nečas, premiér ČR, předseda ODS, se konečně taky vykuňkl.)
"Rozhodně si nePospíšil." (Mrtvá Kočka.)

Putnování zcela zastínilo, že se prezident republiky zúčastnil tryzny v Terezíně, která se koná od r. 1947.
"Vzpomínáme na utrpení, ale neměli bychom zapomenout ani příčiny, které k tomuto utrpení vedly. Byla to především zrůdná totalitní ideologie, založená na přesvědčení nadřazenosti, ať už národa, rasy nebo třídy, nad jinými. Ale byly i příčiny jiné a na to často zapomínáme. Jednou z nich bylo něco, co bych nazval dezinformační clonou totalitní propagandy, která vedla k odevzdanosti obětí a lhostejnosti přihlížejících. Chtěl bych připomenout, že stejně tak ve 30. letech minulého století do Stalinova Ruska přijížděli špičkoví západoevropští intelektuálové a snad každý z nich se vracel oslněn tamější Potěmkinovou vesnicí." (Miloš Zeman, prezident ČR.)
"Odmítáme pokusy s historií manipulovat, přepisovat ji a zamlčovat. Zlo staré více než 60 let si musíme připomínat, aby se už nemohlo opakovat. Jsme tím rovněž povinováni všem mrtvým i přeživším z Terezína." (Jaroslav Vodička, Český svaz bojovníků za svobodu, předseda.) Jaroslav zkritizoval ty, kteří označují poválečný odsun Němců z pohraničí za "nespravedlivý" a podle něj tak "hrubě zkreslují dějinné události."
Křesťanskou modlitbu za duše zemřelých pronesl Jiří Hladík (svatoštěpánská kapitula v Litoměřicích, probošt), židovskou modlitbu přednesl hebrejsky a česky Karol Sidon (rabín, vrchní pražský a zemský).

"Beru to jako ocenění toho, co se nám během posledních pěti let na poli česko-bavorského usmíření, podařilo. S ohledem na historii, tradici. Podařilo se prosadit stavbu sudetoněmeckého muzea v Mnichově, teď připravujeme česko-bavorskou zemskou výstavu, vytvoření společné bavorsko-české parlamentní skupiny.“ (Horst "Ledoborec" Seehofer, premiér, Bavorsko, ochránce "čtvrtého bavorského kmene", při přebírání "nejprestižnějšího ocenění vlasti", Evropské Ceny Karla Velikého, kterou získal od landsmanšaftu na 64. Sudetoněmeckých dnech.) Ledoborci se podařilo po desetiletích mlčení prolomit bavorsko-české ledy, když jako první bavorský premiér navštívil Česko. Dalším z výsledků jeho snažení má být zřízení "styčné bavorské kanceláře" v Praze. Ta má napomáhat otevřenému, přátelskému dialogu mezi sudetskými Němci a Čechy, která již i na politické úrovni probíhá, a ve kterém se nesmí nic zamlčet – ani zločiny nacistického režimu, ani vyhoštění tří milionů sudetských Němců po válce. "Vyhnání je nespravedlnost a vždy nespravedlností zůstane."
Velkou radost udělal pan premiér svým hostitelům, když oznámil, že od roku 2014 si bude spolkový stát Bavorsko vždy druhou neděli v září připomínat v rámci Pamětního dne vyhnanců "bezpráví vyhnání".
"Milník." (Franz Pany, předseda sudetoněmeckého landsmanšaftu.)
Mnoho řečníků ocenilo únorovou návštěvu českého premiéra Petra Nečase v Bavorsku a jeho projevy, v nichž oslovil sudetské Němce jako "krajany".
Bernd Posselt (Sudetoněmecký landsmanšaft, mluvčí) přirovnal tehdejší Nečasovu řeč k řeči poválečného německého kancléře Konráda Adenauera. Pro usmíření Němců a Čechů je však ještě potřeba mnoho vykonat:
"Pojďme společně pohřbít tato zombie." (Berndtovo napomenutí "českých přátel", podle něhož by "pro účely porozumění a usmíření mezi Čechy a Němci" bylo potřeba zrušit – "Beneš-Dekrete"...)
Podle Augsburger Allgemeine je to "jedna z hlavních zpráv dne".
Žena Moby Dicka: "Ale co je na tom nového?"
Mrtvá Kočka: "Už po šedesáté čtvrté nic."
Letošní Sudetoněmecké dny se prý nesly v duchu smíření, nevyzdvihování sporných otázek minulosti a v těšení se na budoucnost.
Žena Moby Dicka: "Bez degretů. A s odškodněním vyhnanců."
Za celé dva dny nepadlo jméno "Miloš Zeman".

Toto je dle předsedy sudetoněmecké mládeže Petera Paula Polierera "motto" 64. sudetoněmeckého shromáždění: "Budoucnost potřebuje domov. A náš domov je Evropa."
Toto je dle Mrtvé Kočky další z důvodů, proč vystoupit z Evropské unie.

Exesesák Hans Lipschis (93) je obviněn z "napomáhání vraždě" v 9.515 případech. "Napomáhání" = účast na selekcích v Auschwitzu. 24. ledna 1943 se při příjmu transportu Cr z Terezína napracoval velmi: z 2.000 cestujících bylo do plynu vytříděno 1.773 klientů.

Karel Schwarzenberg, první místopředseda vlády a ministr zahraničí ČR, přibyl na přátelskou a pracovní návštěvu do Saúdské Arábie. Setkal se zde s korunním princem, 1. místopředsedou vlády a ministrem obrany Salmanem, jehož pozval do České republiky. Karel podepsal se saúdským náměstkem ministra zahraničí memorandum o porozumění.
Žena Moby Dicka: "Što éto takóje »porozumění«?"
Mrtvá Kočka: "Možné dodávky zdravotnických sester a zařízení, nemocničních lůžek a doktorů, ropovodů a plynovodů, železnic a metra."

Generální tajemník OSN Pan Ki-mun se v Moskvě setkal s novináři. Při té příležitosti odsoudil včerejší odpálení severokorejských raket krátkého doletu jako "provokaci", která ho "znepokojila". Dále vyzval severokorejskou lidovou diktarturu ke "zdrženlivosti" a "k návratu k jednacímu stolu".
Mrtvá Kočka: "U kterého se za posledních šedesát let vyjednalo veliký kulový."
Pan Pan "vyjádřil naději", že se vynálezci ču-čche napříště "vyvarují silových gest", podobných tomu včerejšímu.
KLDR nato odpálila už jen jednu raketu.
Žena Moby Dicka: "Pozitivní vývoj!"
Mrtvá Kočka: "Spíš jim došla série."

Libanonský teroristický Hizballáh v otevřené agresi operuje na území Sýrie. Dnes s jeho pomocí dobyla syrská armáda  – za nasazení letectva a dělostřelectva – povstalecké město Kusajr, čímž ho po roce dostala pod kontrolu demokraticky volené vlády v Damašku.
EU: "To ale není agrese a terorismus!"
Mrtvá Kočka: "Ale internacionální pomoc."
Poznamenejme, že internacionální pomoc syrským socialistům poskytují krom arabských naciteroristů teokratický Írán, čínští komunisté a carské Rusko.
Žena Moby Dicka: "Nová osa zla."
Mrtvá Kočka: "Spíš kliková hřídel."

Výzvědné satelity britského listu The Sunday Times zaregistrovaly, že syrská armáda zamířila své rakety Tišrín (dolet 250 km, 450 kg výbušnin nebo chemikálií) na Tel Aviv.
Syrská vláda: "Budeme se bránit izraelské agresi, vedené proti legální vládě."
Syrští vzbouřenci: "Budeme se bránit izraelské agresi, vedené proti syrskému lidu.
Žena Moby Dicka: "Alespoň na něčem jste se dohodli!"
Mrtvá Kočka: "Ještěže ty Židy máte."
Benjamin Netanjahu (premiér, Stát Izrael): "Je to válka špatných proti špatným. Izrael se bude bránit."

K raketám Tišrín: Tyto nejmodernější syrské rakety, jsou kopií íránských raket Fatíh-110, jež jsou zase kopie čínských raket DF-11A, které byly postaveny dle sovětských R-17 (kód NATO SS-1c Scud-B), což jsou vpodstatě – modernizované německé V-2 z druhé světové.
Žena Moby Dicka: "Dokonalé: Nacistické zbraně zase míří na Židy."
Mrtvá Kočka: "Kliková hřídel zkompletována."

(Další dny budou kolem půlnoci.)